Україна на вимогу Росії зупинила транзит газу в Польщу

"Нафтогаз України" відмовляється поставляти газ Польщі на вимогу російського "Газпрому". У Мінпаливенерго пояснили, що "конфронтація" їм зовсім не потрібна.

"Нафтогаз" на вимогу "Газпрому" зупинив прокачування газу компанії E. On Ruhrgas до Польщі. Таким чином російська монополія намагається домогтися від Польщі збереження контролю над управлінням газогоном Ямал-Європа.

Про те, що "Нафтогаз України" відмовляється поставляти газ Польщі на вимогу Росії, пише "КоммерсантЪ-Україна" з посиланням на джерела у Мінпаливенерго у статті "Газ на газ не приходится".

"Польська компанія PGNiG спробувала отримати без узгодження з "Газпромом" 3 млрд кубометрів газу. Ми не проти транспортувати цей обсяг, проте для цього необхідне узгодження з російською стороною. Поки питання не узгоджене, тобто Росія не надає дозвіл на транзит", - пояснило джерело.

Цю інформацію неофіційно підтвердили і в "Газпромі". У прес-службах Мінпаливенерго і "Газпрому" від коментарів відмовилися.

Польська компанія PGNiG підписала з німецькою E. On Ruhrgas угоду про постачання з 1 жовтня до 3 млрд кубометрів російського газу в Польщу (E. On Ruhrgas видобуває газ в Росії разом з "Газпромом").

Проте в середині вересня PGNiG звинуватила українську владу в тому, що вона блокує постачання законтрактованого в E. On Ruhrgas газу через Україну до Польщі.

Польська компанія повідомила, що домовилася з E. On Ruhrgas про постачання газу ще в жовтні 2009 року, але з того часу не змогла отримати законтрактоване паливо через відсутність згоди української влади на його транзит через Україну.

У прес-службі "Нафтогазу" тоді заявили, що вимоги про транзит додаткових обсягів газу від E. On Ruhrgas не надходили.

"Газпром" використовує брак Польщею газу, як важіль впливу у переговорах про збереження контролю над польською частиною газогону Ямал-Європа, впевнені експерти.

У російській компанії вимагають пролонгації своєї монополії на транзит газу через Ямал-Європа до 2045 року. Крім того, Росія наполягає на тому, щоб газогін і надалі управлявся оператором Europolgaz, який належить "Газпрому", польській PGNiG (по 48%) і компанії Gas-Trading (4%).

Зі свого боку, Єврокомісія вимагає від Польщі приведення умов експлуатації місцевого відрізку російського газогону Ямал-Європа у відповідність з третім енергопакетом ЄС. Тобто доступ до нього мають отримувати будь-які енергокомпанії, і керувати ним повинен незалежний оператор. Уряд Польщі на виконання вимог ЄС заявив про намір змінити оператора з управління ГТС на державну Gaz-System. І допустити до прокачування газу всіх бажаючих.

В українському Мінпаливенерго підкреслюють, що прокачування газу E. On Ruhrgas дозволило би додатково заробити близько 90 млн доларів. Однак "Газпром" є основним транзитером газу через територію України і цього року збільшив транзит газу на 13,8%, або 7,7 млрд кубометрів . "Крім того, зараз ми намагаємося переконати "Газпром" відмовитися від будівництва South Stream. У цій ситуації конфронтація з питання прокачування 3 млрд кубометрів газу нам просто не потрібна", - пояснили у відомстві.

Читайте також:

Україна пообіцяла не шантажувати Росію і Європу транзитом газу

Бойко: Україна отримала козир у боротьбі з "Південним потоком"

"Нафтогаз" припинив постачання українського газу в Польщу

Об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом" дасть українцям російські ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: