Україна наближається до дефолту

Експерти заявляють про велику вірогідність дефолту України в 2009 році.

Україна катастрофічно втрачає довіру інвесторів, втім, вітчизняні фахівці не схильні драматизувати ситуацію.

Про вірогідність дефолту України в 2009 році, як пише 21 січня газета "Дело", свідчить різке зростання прибутковості українських держоблігацій.

Так, прибутковість державних облігацій України, загальний обсяг яких складає 105 мільярдів доларів, за останні 4 місяці зросла до 30%. Для порівняння: ще за місяць до дефолту 1998 року середня процентна ставка по облігаціях Росії була більш ніж в 2 рази нижчою (10,8%).

Крім того, згідно з даними аналітиків, ціни CDS (страховок від дефолтів по облігаціях) по українських паперах за минулий рік підскочили більш ніж в 10 разів - з 238 до 2535 базисних пунктів.

Раніше експерти ООН оприлюднили дані про те, що Україна вийшла в світові лідери з падіння промислового виробництва, зі зростання інфляції, знецінення національної валюти і падіння фондового індексу.

За прогнозами, у 2009 році зростання економіки знизиться до 2,1%, безробіття збільшиться удвічі до 6%, а інфляція залишиться на рівні 2008 року. На відміну від фахівців ООН, українські експерти менш схильні драматизувати ситуацію.

"На сьогоднішній день золотовалютні резерви України дозволяють нам дивитися в майбутнє з обережним оптимізмом. Але з іншого боку, зрозуміло, що ситуація достатньо складна і в нашій економіці виявляються проблеми, які виявлялися в економіках латиноамериканських країн перед дефолтом", - розповів виданню Ігор Бураковській, директор Українського інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Частка державного боргу України складає всього близько 12% ВВП, що значно нижче, ніж у країн з аналогічним рівнем кредитного рейтингу. Крім того, найближчі виплати по державних єврооблігаціях припадають лише на 2011 рік, а в 2009-у держава має виплатити міжнародним кредитним організаціям тільки 1,8–1,9 мільярди доларів.

Голова підрозділу ринків, які розвиваються, Том Фаллон, вже заявив про те, що вірогідність дефолта за борговими зобов'язаннями України вельми велика. Перевагою, на його думку, є підтримка МВФ, проте це не гарантія того, що Україна не оголосить про дефолт.

Читайте також:

Акції України рекордно впали у світі
В Україні зникне половина банків
У світі розпочинається друга фаза кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: