Україна найбільше торгує з Росією, Німеччиною та Польщею

Україно-російський товарообіг виявівся більшим, ніж з Німеччиною, Польщею та Китаєм разом узятими.

Товарообіг України та Росії минулого року склав 35 млрд доларів. Такий обсяг торгівлі виводить Росію на перше місце серед торгових партнерів України в світі.

На другому місці Німеччина – близько 9 млрд доларів.

Водночас, торгові відносини з Польщею минулого року перейшли на якісно новий рівень. Україно-польський товарообіг минулого року зріс на 45% - до 6,6 млрд доларів.

Таким чином, Польща зайняла перше місце серед торгових партнерів України в країнах Східної Європи та третє – в світі.

Про це 31 березня повідомив посол України в Польщі Олександр Моцик під час прес-конференції у Варшаві.

За статистичними даними українського посольства, обсяги торгівлі України склали: з Китаєм – 6,15 млрд, Туркменістаном – близько 1 млрд дол., Італією – 5,34 млрд, Казахстаном – 4,95 млрд, та Білоруссю – 4,9 млрд. доларів.

Посол відзначив, що зростанню товарообігу сприяв вступ України до Світової організації торгівлі, збільшення взаємних інвестицій, сприятлива кон'юнктура та активізація двостороннього співробітництва.

Минулого року українські підприємства експортували до Польщі товарів на суму близько 2,3 млрд доларів, в той час як польський експорт до України зріс майже до 4,3 млрд доларів.

Крім того, польські підприємства 2008 року інвестували в Україну близько 700 млн дол., що на близько 3,5% більше показників попереднього року.

Українські підприємства збільшили свої інвестиції в Польщу в порівнянні з минулим роком на понад 30% - до близько 50 млн дол.

Український посол оптимістично оцінив можливості розвитку двосторонньої співпраці між країнами в поточному році, незважаючи на погіршення економічних умов, спричинене світовою фінансовою кризою.

Читайте також:

Десять офшорів нададуть дані про ухильників від податків

Індекс ПФТС зріс майже на піввідсотка

Уряд вирішив перевести в банки майже 6 мільярдів доларів

"Газпром" прогнозує, що газ для Європи подешевшає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: