Україна найближчим часом перегляне газові угоди з Росією

Уряд Тимошенко сподівається, що сторонам удасться знайти варіант, який влаштовує і Москву, і Київ.

Газові угоди між Росією й Україною незабаром можуть бути частково переглянуті, повідомив український міністр економіки Богдан Данилишин.

"Я думаю, що найближчим часом ми, можливо, проведемо переговори з газового питання з Росією щодо деяких коректив угоди початку 2009 року", - сказав він.

"Зокрема – (коректив) обсягів постачань і, можливо, навіть самої структури формули, яка зв'язана з ціноутворенням. Я думаю, порушимо питання і транзиту російського газу через територію України", - уточнив він.

Міністр висловив сподівання, що сторонам удасться знайти варіант, який влаштовує і Москву, і Київ.

"Україна займає дуже конструктивну позицію в цьому питанні, і ми б хотіли, щоб таку ж позицію займали наші партнери", - підкреслив він.

У той же час Данилишин високо оцінив значення нині чинних домовленостей.

"Для нас, звісно, дуже позитивні ті угоди, які були підписані на початку 2009 року, тому що вони навели елементарний порядок у газовій сфері й установили певну нормативно-правову базу відносин між "Газпромом" і "Нафтогазом України", - зазначив він.

"Тому навіть сам факт підписання такої угоди є дуже і дуже позитивним", - сказав Данилишин.

Нагадаємо, про можливість перегляду газових угод з Росією 1 вересня повідомила Юлія Тимошенко. За її словами, Україна платитиме лише за той обсяг російського газу, який вона реально споживає, а не за замовлені ліміти блакитного палива. Крім того, Тимошенко повідомила, що з 1 січня істотно підвищиться вартість транзиту російського газу через територію України.

Читайте також:

У IV кварталі російський газ для України подорожчає

Україна запаслася газом на всю зиму

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: