Україна назвала прийнятну ціну на російський газ

НАК "Нафтогаз Україна" вважає прийнятною ціну імпортного газу для України в розмірі близько 230 доларів за тисячу кубометрів.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулiн заявив, що прийнятна ціна на російський газ становить 230 доларів за тисячу кубометрів.

"От якби на сьогоднішній день газ коштував хоча б на рівні 230 доларів - це хороша ціна, цілком об'єктивна, і коли підписувався контракт, тоді ціна газу була 179,5 долара за тисячу кубометрів. Вартість газу сьогодні виросла в 2,5 разу", - сказав Бакулін.

За його словами, наразі компанія розглядає різні варіанти врегулювання цінової суперечки з Росією.

"Компанією зараз розглядаються всі варіанти: від домовитися і до крайніх заходів, до яких, ми сподіваємося, не дійде справа - судові розгляди", - зазначив голова "Нафтогазу".

Він додав, що існуючий контракт дає російській стороні занадто багато преференцій.

Цiна iмпортованого НАК "Нафтогаз Україна" до країни росiйського природного газу в першому кварталi 2011 року зросла до 264 доларів за тисячу кубометрів порiвняно з 252 доларами за 1 тисячу кубометрів у четвертому кварталi 2010 року. У другому кварталi-2011 ціна, за даними НАК, становила близько 297 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше голова Кабміну Микола Азаров повідомив, що газової війни з Росією не буде.

Нагадаємо, на саміті в Душанбе президент Віктор Янукович зазначив, що Україна не сприймає будь-якого тиску в процесі переговорів щодо перегляду ціни на російський газ.

Янукович заявив, що діалог між Україною і Росією з питання перегляду газових контрактів буде продовжено, незважаючи на умови російської сторони про можливі поступки ціни на російський газ у разі об'єднання НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Янукович також категорично заявив, що злиття "Нафтогазу" з "Газпромом" не відбудеться в обмін на зниження ціни російького газу.

Читайте також:

Янукович наказав розпочати реформування "Нафтогазу"

Кабмін ліквідує "Нафтогаз"

Росія готова судитися з Україною за зрив газових контрактів

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: