Експерт: Україна не готова до вільної торгівлі з ЄС

Приєднання України до Зони візьної торгівлі з ЄС вигідне лише великому бізнесу.

Фінансовий сектор України не готовий до вільної торгівлі з Європейським Союзом, вважає співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Всеволод Степанюк.

"Фінансовий сектор не готовий видавати кредити під 7—8% річних. А якщо він буде видавати кредити під 20%, то буде неконкурентоздатним. Дрібний виробник, який буде брати кредит на умовах українського банку, не буде конкурентоздатним з таким же виробником у Європі", — сказав він.

За його словами, створення ЗВТ з ЄС має чимало мінусів у короткостроковій і довгостроковій перспективі.

"Перш за все український бізнес отримає набагато більш жорсткішу конкуренцію, причому і в середині України. Витримати цю конкуренцію зможе тільки великий бізнес. Це всім відомі наші корпорації, які продають метал, хімію та зерно", — зазначив експерт.

Як вважає Степанюк, від створення ЗВТ з ЄС виграє металургія, хімічна та легка промисловість і, можливо, машинобудування. У той же час ЗВТ буде обтяжливою для сільського господарства, припустив він.

"Перспективи можуть бути хіба що на експорт продукції птахівництва і з кормового зерна. З приводу харчової промисловості, то більшість українських підприємств все ж таки не зможе витримати ті вимоги до якості продукції, які є в ЄС. Буде серйозна конкуренція з ЄС у м'ясомолочній галузі", — підкреслив він.

За словами керівника підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Єврокомісії Філіпа Куіссона Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом (ЄС) до кінця року.

Читайте також:

Україна отримає вільну торгівлю з ЄС до кінця року

Україна віддала пріоритет євроінтеграції перед Митним Союзом

Переговори зі 152 країнами СОТ відділяють Україну від Митного союзу

Азаров: Україні потрібна вільна торгівля як з ЄС, так і з Митним Союзом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: