Україна не перешкоджає вступу Чорногорії до СОТ

Блокування вступу Чорногорії до СОТ з боку України немає.

Україна в жодному разі не блокує вступ Чорногорії до Світової організації торгівлі, та веде переговори про вступ цієї країни до СОТ, виходячи лише з економічних інтересів.

Про це заявив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький.

"Україна як член СОТ скористалася своїм правом на переговори з кандидатом на вступ, які відбуваються тільки в економічній площині. Припущення про політичний підтекст переговорів безпідставні. Жодної політики - лише торгівля", - сказав П’ятницький.

Він також повідомив, що на сьогодні двосторонній протокол ще не остаточно допрацьований Чорногорією.

П’ятницький зазначив, що товарообіг між Україною і Чорногорією невеликий, але те, що Чорногорія є потенційним кандидатом на вступ до Європейського Союзу, визначає "вже зовсім інший масштаб ринку".

Нагадаємо, що влада Чорногорії заявила про наміри України заблокувати її прийом до СОТ.

Очікувалося, що членство Чорногорії у СОТ буде ухвалене на засіданні Генеральної ради організації 3 лютого, але ця процедура була відкладена через загрозу вето з боку України.

Оскільки товарообмін між Чорногорією і Україною невеликий, політичні аналітики в Підгориці припускають, що рішення українців мало політичний відтінок. Чорногорія могла "стати об`єктом тиску з боку Києва через зміцнення її відносин з Москвою". За іншою версією, Україна "могла виступити провідником ідей деяких західноєвропейських країн, які прагнуть загальмувати участь Чорногорії у СОТ".


Читайте також:

Москва після вступу в СОТ буде моніторити українське молоко і сир
СОТ хоче домовитися про лібералізацію торгівлі
Україна відмовилась від переговорів щодо вступу Росії в СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: