Україна не повертатиме "Газпрому" конфісковані активи через штраф АМКУ – Вітренко

Україна не повертатиме "Газпрому" конфісковані активи через штраф АМКУ – Вітренко

Фото: ТСН.ua

Мирова угода не передбачає повернення активів.

Підписана наприкінці грудня 2019 року мирова угода між Україною та "Газпромом" не передбачає повернення раніше конфіскованих за рішенням Антимонопольного комітету України активів російської компанії.

Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, пише "Інтерфакс-Україна".

"У рамках цього врегулювання "Газпром" відмовився від цієї компенсації (за позовом у міжнародному суді за конфісковане майно). Він погодився з тим, що вартість конфіскованих в Україні його активів уже ніколи не буде повернута й компенсована. Ця історія є закритою", - зазначив Вітренко.

Нагадаємо, АМКУ 22 січня 2016 року ухвалив рішення про накладення на "Газпром" штрафу розміром 85,966 млрд грн за порушення економічної конкуренції. "Газпром" безрезультатно намагався оскаржити рішення комітету й подальше виконавче провадження з примусового стягнення Міністерством юстиції України суми штрафу та пені.

Було заарештовано рахунки представництва ПАТ "Газпром" у Києві, дивіденди ПАТ "Газпром" від участі в АТ "Газтранзит", належні ПАТ "Газпром" акції АТ "Газтранзит", акції ПАТ "Інститут "Южніігіпрогаз", частки в ТОВ "Газпром збут Україна", ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України". У серпні 2018 року в рамках аукціону здійснено примусовий продаж акцій ПАТ "Інститут "Южніігіпрогаз", у січні - акцій АТ "Газтранзит".

25 жовтня 2018 року ПАТ "Газпром" відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ розпочав арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території з огляду на те, що Україна в особі АМКУ наклала на ПАТ "Газпром" штраф у розмірі, що перевищує 6 млрд доларів (включно з відсотками), за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України. ПАТ "Газпром" просив арбітраж ухвалити рішення про виплату грошового відшкодування і застосування інших засобів правового захисту.

Спір "Газпрому" з Україною про багатомільярдний антимонопольний штраф мав розглядатися в Женеві.

Наприкінці грудня 2019 року Україна та "Газпром" у рамках мінських газових угод підписали мирову угоду щодо ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу в справі про зобов'язання останнього сплатити близько 7,4 млрд доларів за штрафом АМКУ.

Зазначимо, 30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних п'ять років, складуть 7,2 млрд доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 млрд доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

Непростий компроміс: що передбачає нова газова угода між Україною та Росією

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація