Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна не проводить переговори з Росією щодо прямих постачань газу - Гончарук

Київ прагне підписати з Москвою довготривалий контракт на транзит газу.

НАК "Нафтогаз України" не проводить жодних переговорів із російським "Газпромом" щодо прямих постачань газу. Під час зустрічей обговорюються лише умови транзиту російського газу територією України до Європи.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу за результатами засідання уряду 27 листопада, пише "Економічна правда".

"У нас є переговори про продовження транзиту газу до ЄС, це перемовини які ведуться. Не існує окремих перемовин про купівлю газу у РФ", - запевнив глава уряду.

Він уточнив, що Україні потрібен контракт із Росією про транзит газу за європейськими правилами на довгий період.

"Довгостроковий контракт це не питання грошей, а питання енергетичної безпеки", - пояснив Гончарук.

Водночас переговори про прямі постачання російського газу до України прем'єр назвав здаванням державних інтересів.

"Серед завдань уряду - забезпечення зростання української економіки. Ми будемо робити все залежне, аби ринковими методами зробити дешевшим ціни на енергоносії, але точно не ціною здавання національних інтересів", - сказав Гончарук.

Наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже вже в судах виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Відео "Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну на газ для населення майже на 15%

На торгах цього тижня зафіксовано рекордно низьку ціну за електрику "на добу вперед". Фахівці енергоринку кажуть, що це результат початку боротьби з монополіями та електроолігархами. А от чи позначиться це на ціні товарів, будемо стежити. Поки ж "Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну газу для населення майже на 15% - це буде видно вже в грудневих платіжках.    

"Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну на газ для населення майже на 15%

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції