Україна не скоротить викиди парникових газів

Українська економіка не готова суттєво скоротити викиди парникових газів, оскільки потребує серйозних інвестицій в енергозбереження.

Україна не прийме нових зобов'язань зі скорочення емісії парникових газів і обіцяє зменшити викиди до 2020 року лише на 20% від рівня 1990 року: на більше поки що вітчизняна економіка не готова.

Про це пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украина не одобряет климатические изменения".

Національне агентство екологічних інвестицій (НАЕІ) оприлюднило Основні положення позиції України до участі в 16-й конференції сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату, яка пройде в Канкуні (Мексика) з 29 грудня 2010 по 10 січня 2011 року.

Згідно з документом, Україна має намір до 2020 року скоротити емісію парникових газів на 20% відносно базового 1990 року, а до 2050 року - на 50%. Ці ж зобов'язання українська сторона анонсувала ще в грудні 2009 року в Копенгагені.

У Канкуні делегація має намір відстоювати статус України як "індустріально розвинутої країни з перехідною економікою", що дозволить державі отримувати підтримку кліматичних фондів, створених розвиненими країнами.

У Копенгагені розвинені країни обіцяли щорічно протягом трьох років направляти більше млрд на фінансування кліматичних проектів країн, що розвиваються.

"Ми не готові стати учасниками фонду, оскільки Україна потребує серйозних інвестицій в енергозбереження. Тому основне навантаження з наповнення фінансових структур повинні взяти на себе багаті країни", - зазначив заступник голови НАЕІ Вадим Сидяченко.

Читайте також:

Україна продає квоти на викиди парникових газів

Україна пропонує сусідам створити ринок парникових квот

ТОП-10 найбільш забруднених міст України

Рейтинг найбільш забруднених регіонів України очолив Донбас

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: