В Януковича вже готуються до нового витка кризи

В Януковича вже готуються до нового витка кризи

Криза. Ілюстрація

Враховуючи розмір нашої економіки, вплинути на те, прийде криза чи ні, Україна не може, заявив радник президента України Роман Шпек.

"Але для нас важливо, наскільки ми будемо внутрішньо до цього готові, враховуючи ситуацію на товарних ринках, яка у зв'язку з глобальною кризою може змінюватися", - сказав він, пише ЛігаБізнесІнформ.

При цьому експерт відзначив, що в цілому на сьогоднішній день в країні спостерігається позитивний економічний ріст.

"І він за підсумками року буде більше 5%, десь 5,3% - про це розповідав нам пан Арбузов (Голова НБУ). Інфляція буде 8,5%. Важливо те, що сальдо платіжного балансу не буде негативним. Але ситуація така: якщо подивитися на стан рахунку поточних операцій, там є наростання від'ємного сальдо, в першу чергу за рахунок негативного торгового балансу. Це те, що несе додаткове навантаження і на нашу національну грошову одиницю - гривню. А також інші обставини, які пов'язані зі збільшенням цін на газ", - повідомив Шпек.

Критично важливо для України, на його думку, щоб та макроекономічна, фіскальна, бюджетна політика, яка сьогодні проводиться, знайшла підтримку і розуміння Міжнародного валютного фонду.

"Це для нас критично важливо, враховуючи, що глобальна криза обмежить доступ до довгострокових грошових ресурсів від міжнародних фінансових інститутів, з фінансових ринків. Це значною мірою заспокоїть ситуацію всередині країни, це підвищить довіру до дій уряду, Національного банку, це може знизити ажіотаж на валютному ринку. Це буде гарантувати те, що і далі заощадження населення, які сьогодні зростають у зв'язку зі зростанням реальних доходів (більше 8% зростання заробітної плати), що гроші будуть залишатися в банківській системі ", - сказав експерт.

Також він зазначив, що сьогодні дуже важливо зберегти довіру між громадянами та фінансовими інститутами.

"Тут в першу чергу своє слово повинні сказати уряд і НБУ. Комерційні банки це роблять, і вони до цього готові. Це дасть нам можливість бути більш стійкими до тих проявів, які будуть на міжнародних фінансових ринках, і можуть в тій чи іншій мірі стосуватися Україна. Це стабільність, довіру, розвиток внутрішнього ринку і, природно, те, про що багато зараз говорять, - значне зниження енергоємності нашої економіки", - наголосив Шпек.

Раніше повідомлялося, що три чверті українців побоюються повторення економічної кризи і майже половина - готується до її настання.

Читайте також:

Українців лякають обвалом гривні і дефолтом

Українці постраждали від економічної кризи більше, ніж росіяни і поляки

Друга хвиля кризи зблизить Україну і Росію

Економічна криза скоротила ріст заробітної плати удвічі

Повʼязані теми:

Наступна публікація