Україна не веде жодної розмови про відновлення прямого постачання газу з Росії - Вітренко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проте українські компанії можуть самостійно укладати контракт на пряме постачання газу з РФ.

Україна наразі не проводить жодних переговорів про відновлення прямого постачання російського газу.

Про це заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко під час брифінгу.

"Жодних нових контрактів, жодних нових домовленостей про пряме постачання російського газу або навіть жодного процесу щодо нових домовленостей немає. Наразі жодної розмови про пряме постачання немає", - наголосив він.

Водночас Вітренко зазначив, що нині відсутні законодавчі обмеження для того, щоби "будь-який гравець ринку прийшов до оператора, забронював потужності та почав отримувати пряме постачання з РФ".

Також виконавчий директор "Нафтогазу" зауважив, що Україна не купує газ у "Газпрому" напряму від кінця листопада 2015 року через відмову самої російської компанії.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Залиште свій коментар

Вибір редакції