Україна не визнає боргу перед Білоруссю

Україна не має наміру оплачувати борг, який їй пред'являє Мінськ. Тим не менше Білорусь і Україна продовжують консультації з цього питання.

Київ не визнає існування 134 млн доларів боргу України перед Білоруссю. Про це заявив посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

"Білорусь пов'язує питання боргу, що утворився під час розпаду СРСР, з питанням кордону. Це основна перешкода для обміну ратифікаційними грамотами", - сказав Безсмертний.

При цьому він заявив, що Україна не має наміру оплачувати борг, який їй пред'являє Мінськ.

"Українська сторона не бачить можливості відповідати за те, чого не існує, і за підприємства, які належали колишньому СРСР", - сказав посол.

Він додав, що Білорусь і Україна, тим не менше, продовжують консультації з цього питання.

Нагадаємо, у період розпаду СРСР білоруські підприємства постачали продукцію в Україну, яка не була оплачена. Мінськ вважає, що такий борг зобов'язана оплатити Україна, а Київ вважає, що такий борг був утворений в період СРСР і оплаті не підлягає.

Договір про державний кордон був підписаний в 1997 році і в той же рік ратифікований Україною. Білорусь же протягом 13 років блокувала його ратифікацію. Мінськ вимагав, щоб спочатку Київ погасив борг українських господарюючих суб'єктів перед Білоруссю, що накопичився, до 1992 року.

Читайте також:

Російські ціни на нафту обвалили економіку Білорусі

Білорусь "видавлює" українських пивоварів зі свого ринку

Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: