Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна не встигне отримати всі транші кредиту від МВФ – голова групи радників Гройсмана

Міклош вважає, що програму розширеного фінансування потрібно подовжити.

До весни 2019 року Україна не встигне отримати всі транші кредиту за програмою розширеного фінансування (EFF) від Міжнародного валютного фонду. Тому потрібно її подовжувати.

Про це заявив голова стратегічної групи радників при прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману Іван Міклош, пише "Сегодня".

"Ми вже сьогодні знаємо, що Україна не отримає всі транші, які планувалися. У березні 2019 року програма закінчується. З огляду на великі платежі за зовнішнім боргом, ясно, що Україні буде необхідно продовжувати співпрацю. Це буде запорукою успішного продовження реформ і стабілізації", – зазначив Міклош.

У наступній програмі від МВФ, якщо вона буде, Україні потрібно буде виконати всі ті зобов'язання, які вона не встигла зробити в нинішній.

"Деякі люди кажуть, мовляв, навіщо нам МВФ, вони нам шкодять і таке інше. Але я не бачу ніякої відмінності між інтересами Фонду та інтересами України. Чому Фонд висуває ті чи інші умови? Він хоче, щоб йому повернулися гроші. Коли гроші повернуть? Коли Україна буде економічно успішною країною", – сказав Міклош.

Нагадаємо, цього тижня в Україні працює технічна місія МВФ. Експерти перевіряють хід виконання зобов'язань влади щодо втілення реформ.

ВідеоУкраїна сподівається отримати від МВФ щонайменше 2 мільярди доларів

Головний кредитор України - їде до Києва. Сьогодні в столиці зустрічатимуть експертів Міжнародного валютного фонду. Вони мають провести технічні консультації з представниками влади. Цього року держава сподівається отримати від МВФ щонайменше 2 мільярди доларів. А для цього, за інформацією фонду, Україна мала б запустити пенсійну реформу, ухвалити закон про приватизацію, розібратися із тарифами на газ та створити Антикорупційний суд.

Україна сподівається отримати від МВФ щонайменше 2 мільярди доларів

Зазначимо, Україна і МВФ від квітня 2014-го реалізовували дворічну програму stand-by обсягом 17 млрд доларів, у рамках якої Київ отримав два кредитні транші обсягом 4,6 млрд доларів. У березні 2015-го МВФ схвалив нову чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 млрд доларів, у рамках якої Київ уже отримав чотири транші на 8,7 млрд доларів. Термін програми закінчується в березні 2019 року.

У рамках перегляду програми співпраці, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ іще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україна ще має затвердити законодавство про створення Антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також здійснити коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Залиште свій коментар

Вибір редакції