Україна не зацікавлена в поверненні екс-керівника банку "Надра"

Джерело в дипломатичних колах повідомило, що в справі Гіленка існує багато зав'язаних в них впливових можновладців, яким повернення екс-керівника банку "Надра" в Україну не потрібне.

Екс-глава правління банку "Надра" Ігор Гіленко не буде виданий Україні, тому що в Києві не зацікавлені в поверненні розшукуваного банкіра, повідомило джерело в дипломатичних колах, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Прокурорский обзор".

"Росія готова видати його незважаючи на громадянство. Але цього не хоче Україна. Повірте, запиту на його видачу в Росію так і не пришлють. Наскільки я розумію, в Києві занадто багато хто зав'язаний в цій справі. Свідчення Гіленка нікому не потрібні", - відмітив співрозмовник.

В четвер, 17 червня генпрокурор України Олександр Медведько підтвердив, що в Генпрокуратурі не планують висилати в Москву запит про екстрадицію Гіленка : "В офіційному запиті ми тільки ставимо питання про громадянство Гіленка і законність його отримання".

Нагадаємо, деякі ЗМІ 9 червня, повідомили, що Гіленка, оголошеного в Україні в міжнародний розшук за підозрою в розкраданні банківських засобів, в Підмосков'ї затримали співробітники Інтерполу.

10 червня міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов отримав попередню інформацію про затримання Гіленка.

"Є така інформація, мені говорили про те, що він затриманий. Але паперу (від Інтерполу про затримання - ред.) у мене ще немає", - сказав міністр.

Втім, в той же день Генеральна прокуратура України і Інтерпол заперечили факт затримання Гіленка на території Російської Федерації.

Колишні керівники банку розшукуються за підозрою в організації незаконного привласнення приватними фірмами коштів від кредитування. Також ГПУ повідомила, що розшукуваний Гіленко є громадянином Росії.

Банк "Надра" розпочав свою діяльність 26 жовтня 1993 року. Активи банку станом на 1 січня 2009 року становили 30 мільярдів 547 мільйонів 480 тисяч гривень, зобов`язання – 28 мільярдів 709 мільйонів 12 тисяч гривень, власний капітал – 1 мільярд 838 мільйонів 468 тисяч гривень, статутний капітал - 390,363 мільйона гривень.

У 2008 році чистий прибуток "Надр" зменшився у 13,5 рази порівняно з 2007 роком. 10 лютого поточного року у фінустанові було введено тимчасову адміністрацію терміном на рік. Також для відновлення фінансового стану банку було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів терміном на шість місяців.

11 лютого Гіленка було звільнено з посади голови правління банку "Надра" за власним бажанням.

Читайте також:

ГПУ спростувала інформацію про затримання екс-керівника "Надра Банку"

Екс-керівника "Надра Банку" затримали в Росії

Екс-главу банку "Надра" оголосили в розшук за привласнення 50 млн дол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: