Україна не збагачуватиме уран

Україна не планує збагачувати уран на своїй території, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

Україна не планує збагачувати уран на своїй території, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко під час виступу на засіданні партнерів Глобального партнерства в ядерній енергетиці у Відні.
 
Як повідомили у прес-службі Міністерства палива та енергетики, він сказав: "Хочу підкреслити, що Україна не планувала і не планує створення виробництва по ізотопному збагаченню урану”. 

"Зараз ми дуже прискіпливо вивчаємо питання участі України в Міжнародному центрі по збагаченню урану, який будується по ініціативі Росії", - підкреслив Ю.Бойко.

У рамках візиту запланована двостороння зустріч Ю.Бойка з міністром енергетики США Семюелом Бодменом і головою Федерального агентства з атомної енергії “Росатом” Сергієм Кирієнком.
 
Глобальне партнерство в ядерній енергетиці є неформальним добровільним об'єднанням США, Російської Федерації, Китаю, Франції та Японії на основі спільного бачення шляхів розвитку ядерної енергетики, мирного використання ядерних матеріалів, застосування відповідних технологій, підвищення рівня ядерної безпеки, розробки нових типів ядерних реакторів та технологій поводження з радіоактивними відходами (розглядається як найбільш віддалена перспектива) та співпраці з метою недопущення розповсюдження ядерної зброї, а також для підготовки відповідних спільних політичних рішень. 

Формальна співпраця між учасниками ГПЯЕ відбувається переважно шляхом двосторонніх або багатосторонніх домовленостей в рамках МАГАТЕ, зокрема, через Міжнародний форум “Покоління IV”, Міжнародний проект з інноваційних реакторів та ядерних паливних циклів, Організацію Міжнародного термоядерного експериментального реактора, а також в рамках режимів експортного контролю "Група ядерних постачальників" і "Комітет Цангера".
 
Ряд країн, які припинили розвиток своїх ядерних програм, зокрема, Австрія, Німеччина та Фінляндія, мають статус спостерігачів у ГПЯЕ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: