Україна не зможе реекспортувати газ до Польщі

Україна фактично допомогла російській монополії, перешкоджаючи транзиту газу німецької Ruhrgas через свою територію.

Розрахунки України на реекспорт газу в Польщу не виправдалися. Польська PGNiG і російський "Газпром експорт" у понеділок парафували проекти угод про постачання газу до Польщі і його транзит до країн ЄС.

Переговори пройшли в Москві за участю представників урядів обох країн і Єврокомісії, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украину убрали с газ долой".

Сторони вирішили збільшити обсяги поставок з 9,7 млрд. кубометрів в 2010 році до 11 млрд. кубометрів у 2012 і наступні роки.

"Фактично ми домоглися перемоги в переговорах з польською стороною. Угоди можуть бути підписані вже до кінця року, і тоді можна буде констатувати, що конфлікт з польською стороною вичерпаний", - заявили в "Газпромі".

На початку жовтня Польщі знадобився газ понад законтрактованих у Росії обсягів, і вона вирішила купити їх в обхід "Газпрому".

Польська PGNiG підписала з німецькою E. ON Ruhrgas, яка видобуває газ в РФ разом з "Газпромом", угоду про постачання до 3 млрд. кубометрів газу.

Але українська влада, як стверджують в PGNiG, блокувала транзит газу через Україну.

У "Нафтогазі" у відповідь заявляли, що запитів від PGNiG про транзит нібито не отримували.

Дії України були вигідні "Газпрому". Російська монополія домагалася від Польщі збереження контролю над польською частиною газопроводу Ямал-Європа в обмін на постачання додаткового об'єму газу.

В України був і свій інтерес у блокуванні транзиту: "Нафтогаз" розраховував на реекспорт газу до Польщі.

Він відновився на початку жовтня, і в майбутньому Мінпаливенерго планує збільшити поставки до 3 млрд. кубометрів на рік.

"Після переговорів у Москві питання збільшення поставок газу з України до Польщі вже не стоїть", - зазначає джерело в Мінпаливенерго.

"Україна розраховувала на те, що польська сторона піде на вимоги ЄС і демонополізує ринок. Тоді у нас були б шанси поставляти газ, якого бракує Польщі. Очевидно, з початком опалювального сезону Польща вирішила не конфліктувати з російською монополією", - пояснив член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима.

Читайте також:

Уряд пообіцяв, що проблем з транзитом газу не буде

Україна тимчасово відновила поставки газу до Польщі

Споживачі заборгували "Нафтогазу" майже 5 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: