Україна обігнала Росію в рейтингу відкритості економіки

Україна має середні показники за рівнем відкритості економіки. А економіка Росії - одна з найзакритіших у світі.

Україна посіла 71-ше місце в рейтингу відкритості економік, оприлюдненому Всесвітнім економічним форумом.

У свою нову доповідь, присвячену стимулюванню глобальної торгівлі, економічний форум включив 121 країну. Дуже низьке місце в цьому списку посіла Росія, яку зараховано до країн із найбільш закритою економікою.

В рейтингу РФ опинилася на 109 місці. Загальний індекс відкритості її економіки нижчий, ніж навіть у таких країн, як Буркіна-Фасо та Замбія.

Разом із тим, країною з найбільш відкритою економікою, що сприяє розвитку зовнішньої торгівлі, експерти ВЕФ визнали Сингапур. За ним іде спеціальний адміністративний район Китаю Сянган (Гонконг), замикає трійку лідерів Швейцарія.

В першу десятку увійшли також Данія, Швеція, Канада, Норвегія, Фінляндія, Австрія і Нідерланди. Провідні економіки світу - Німеччина, США, Франція - розташувалися на 12, 16 і 17-м місцях відповідно. Дещо гіршою, згідно доповіді, є ситуація у Великобританії - вона знаходиться на 20-му місці. Китай експерти ВЕФ помістили на 49-е місце у рейтингу.

Вищими за Росію виявилися всі пострадянські країни, крім Таджикистану. А вище за Україну в рейтингу розташувалися Естонія (22 місце в списку), Литва (40 місце), Латвія (44 місце) і Молдова (53 місце). 93-тю сходинку рейтингу посів Казахстан.

При складанні рейтингу враховувалися кілька показників, зокрема, свобода доступу на ринок, розвиненість транспортної і комунікаційної інфраструктури, стан ділового середовища.

Нагадаємо, в рейтингу міст, найбільш привабливих для ділових подорожей, складеному виданням The Economist, Київ посів третє місце у списку міст світу, найдорожчих для ділових поїздок.

За оцінками експертів, день перебування в столиці України обходиться бізнес-туристу більше, ніж у 900 доларів.

Читайте також:

Київ потрапив у трійку найдорожчих міст світу для бізнесменів

Москва поступилася Токіо званням найдорожчого міста світу

Українці борються з корупцією вдвічі краще, ніж росіяни

Американці визнали Україну сильнішою за Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: