Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна офіційно попередила Євросоюз, що він може залишитись без газу через дії Росії

Київ наголошує, що РФ відмовилася виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

Росія знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів.

Міністерство закордонних справ України вже офіційно повідомило Євросоюз про проблеми з тиском газу в трубі.

"Сьогоднішні дії "Газпрому" щодо невиконання своїх договірних зобов’язань та відмова виконувати рішення Стокгольмського арбітражу є загрозою виникнення надзвичайної ситуації у постачанні газу до України та ЄС. "Газпром" вкотре доводить свою недоброчесність. І, як завжди, намагається підставити Україну. Не вийде! Щойно направили ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці відповідно до статті 340 та додатку 26 Угоди про Асоціацію. Також ініціюємо тристоронні переговори у форматі Україна-ЄС-Росія щодо забезпечення стабільності постачання газу в Україну та ЄС", - написала у Faсebook заступниця глави МЗС України Олена Зеркаль.

Вона наголосила, що "історія 2009 року не повториться. Стокгольм, Угода про асоціацію та реформа ринку газу остаточно змінили парадигму відносин з РФ у газовій сфері. Шантаж більше не працює".

Детально про рішення Стокгольмського арбітражу у спорі між "Нафтогазом" та "Газпромом" читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

ВідеоПодробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

"Газпром" вирішив відсьогодні припинити постачання газу Україні. Заявляє, що навіть повернув отриману за березень передоплату. А в "Нафтогазі" святкують перемогу над російським монополістом у стокгольмському міжнародному суді. "Газпром" має сплатити йому 2,5 мільярди доларів.

Подробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції