Україна оголосила конкурс з будівництва заводу ядерного палива

Від учасників конкурсу вимагають повної локалізації виробництва палива в Україні до 2020 року.

У Міністерстві палива і енергетики повідомили про початок прийому заявок від учасників конкурсу з вибору технології, яка використовуватиметься для будівництва в Україні заводу по виробництву ядерного палива, пише "КоммерсантЪ-Україна" в статті "Украина объявила неравные условия".

18 червня був затверджений порядок проведення конкурсу і методика оцінки пропозицій учасників. Запрошення були спрямовані російській ТВЕЛ і американською Westinghouse Electric Company.

У Міністерстві палива і енергетики умови конкурсу не повідомляють. Проте джерело в міністерстві розповіло, що від його учасників вимагають повної локалізації виробництва палива в Україні до 2020 року: "Для нас дуже важливо, щоб це був не просто складальний цех, а повноцінне виробництво ядерного палива на території нашої країни".

Стратегічному інвесторові також необхідно буде профінансувати проект на 60%. "Ми повинні отримати не лише технології, але і фінансову допомогу,- заявив співрозмовник газеты.- Україна просто не потягне будівництво такого підприємства". І наприкінці вимагається, щоб учасники подали свої заявки до 22 липня.

У травні поточного року прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна домовилася про спільне будівництво заводу по виробництву ядерного палива з Росією. У червні про зацікавленість в проекті сказав глава російської держкорпорації Росатом Сергій Кірієнко: "Гадаю, ми зможемо зробити найконкурентоздатнішу пропозицію".

Пізніше Україна запропонувала Казахстану та Росії побудувати "на трьох" завод з виробництва ядерного палива на території України.

Читайте також:

Азаров зустрінеться з Путіним обговорити співпрацю в енергетиці

Янукович запропонував Росії й Казахстану "побудувати на трьох"

"Росатом" запропонував повномасштабну співпрацю з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: