Україна опинилась у стані технічного дефолту

У Рахунковій палаті стверджують, що невпинне зростання боргів Держказначейства підштовхнуло країну до технічного дефолту.

Державне казначейство і система державних фінансів України перебувають у стані технічного дефолту. Про це журналістам повідомив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.

"На 1 січня 2010 року на єдиному казначейському рахунку був 1,7 млрд грн, а сума зобов'язань Казначейства становила 25,4 млрд грн. Минув місяць. Сума на ЄКР стала 2,4 - 2,5 млрд грн, а зобов'язання зросли до 28,3 млрд грн. Сьогодні казначейство і наша фінансова система знаходиться в технічному дефолті", - сказав він.

Основними причинами такого стану справ Симоненко назвав "незаконне кредитування НАК "Нафтогаз України", і фінансування пенсійного фонду, яке, за його словами, здійснювалося в 2009 році з порушеннями бюджетного кодексу і закону про бюджет.

Крім цього, загострення становища Казначейства сталося, на думку голови Рахункової палати, через "ручне управління бюджетом" у 2009 році. "Як показали наші дослідження, ні багато ні мало близько 50% усієї видаткової частини бюджету були проведені в ручному режимі. А ручний режим, це як правило, і ґрунт для корупційних дій, і ґрунт для протекціонізму і абсолютної відсутності контролю за рухом коштів. На нашу думку, відбулося повне руйнування системи управління фінансовими ресурсами (держави)", - сказав Симоненко.

Реальний дефіцит державного бюджету в 2009 році склав 34 млрд грн, замість заявлених Міністерством фінансів 20 млрд грн. Крім того, держбюджет-2009 не був виконаний по жодному показнику.

У Рахунковій палаті також стверджують, що реальний дефіцит державного бюджету в 2009 році склав 34 млрд грн, замість заявлених Міністерством фінансів 20 млрд грн. Крім того, держбюджет-2009 не був виконаний по жодному показнику.

Водночас, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's в оприлюдненому 5 лютого прогнозі заявило про малоймовірність дефолту країни і високу вірогідність поліпшення стану державних фінансів України у довгостроковій перспективі.

Читайте також:

Рахункова палата: уряд майже вдвічі занизив реальний дефіцит бюджету

Янукович: новий уряд буде негайно брати кредити за кордоном

S&P: до неминучого дефолту Україні ще далеко

Пинзеник прогнозує бюджетну "дірку" до 150 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: