Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна оскаржила у Лондоні позов Росії щодо "боргу Януковича"

МЗС і Мінфін не визнають позики.

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову щодо надання Росією кредиту в 3 млрд дол. за часів правління Віктора Януковича, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

Про це йдеться у спільній заяві Міністерства фінансів і МЗС України.

У тексті наголошується на тому, що договір щодо запозичень є недійсним і таким, що не підлягає примусовому виконанню через низку причин. "До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень, а також що угода була укладена у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС", - йдеться у заяві.

Таким чином, захист позиції України "є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова".

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна збирається доводити, що так званий "борг Януковича" в 3 мільярди доларів перед Росією був хабаром за формою і змістом.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит у рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції