Україна отримала 1,25 мільярда євро. Звідки ці гроші та чому це важливо

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Залучені кошти дозволять зменшити державний борг.

22 січня Україна розмістила єврооблігації й залучила 1,25 млрд євро за ставкою 4,375% та зі строком погашення 10 років.

"Протягом розміщення єврооблігацій сьогодні нам вдалось зменшити ставку запозичення на 62 базисні пункти. Це найнижчий купон розміщення по єврооблігаціях, номінованих в євро, в історії України. В розміщенні взяли участь понад 350 фондів. На піку заявок попит зі сторони інвесторів перевищив пропозицію майже в 7 разів. Сьогодні всі єврооблігації, випущені Україною, торгуються вище номінальної вартості, а позитивна динаміка на ринку говорить про довіру з боку міжнародних інвесторів та їхні очікування економічних успіхів України", - зазначили в Міністерстві фінансів.

#БоргПідКонтролем Україна залучила 1,25 млрд євро за ставкою 4,375% та зі строком погашення 10 років. Протягом...

Опубліковано Міністерство фінансів України Середа, 22 січня 2020 р.

В Офісі президента уточнили, що залучені кошти будуть спрямовані на фінансування держбюджету.

"Присутність України на міжнародному ринку капіталів, а також рівень торгівлі єврооблігаціями слугує індикатором кредитоспроможності України та означає, що інвестори довіряють і готові фінансово підтримувати нашу державу", - ідеться в повідомленні Офісу президента.

Україна продовжує будувати свою кредитну історію на європейському ринку та забезпечувати фінансування державного бюджету...

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 22 січня 2020 р.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук своєю чергою переконує, що "ефективні рішення уряду дозволять економити 2 млн грн на день для держбюджету. У спадок нашому уряду дісталася купа боргів за шаленими відсотками. Для розуміння, обслуговування держборгу - це найбільша стаття видатків із держбюджету. У середньому до 2022 року вона становитиме 484 млрд грн на рік. Саме тому ми розмістили євробонди за найдешевшими в історії України відсотковими ставками. Простими словами, ми заміщуємо борги - віддаємо дорогі, а беремо значно дешевші. Що є вигідним для нашої держави".

"Торік відсоткові ставки на зовнішні запозичення України становили приблизно 6,75% на рік. Сьогодні ми запозичуємо 1,25 млрд євро під 4,375% річних. Фактично завдяки цьому ефективному рішенню ми економимо для державного бюджету 2 млн грн у день. А ці гроші буде спрямовано на програми соціально-економічного розвитку", - зазначив Гончарук.

Ефективні рішення Уряду дозволять економити 2 млн грн на день для держбюджету! У спадок нашому Уряду дісталася купа...

Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Середа, 22 січня 2020 р.

Тим часом у швейцарському Давосі в рамках Всесвітнього економічного форуму президент України Володимир Зеленський зустрівся із директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою. Говорили, зокрема, про майбутній кредит на 5,5 млрд доларів.

Відео Вступ до ЄС і няньки для інвесторів: про що говорив Зеленський на форумі у Давосі

Дебют українського президента у Давосі. Візит Володимира Зеленського разом з українською делегацією короткий, але обіцянки іноземним інвесторам гучні. Як сприйняла виступ українського президента світова еліта та що він сказав світу – дивіться далі.  

Вступ до ЄС і няньки для інвесторів: про що говорив Зеленський на форумі у Давосі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції