Україна отримала гроші на Чорнобиль

ЄБРР виділив Україні 368 мільйонів євро на чорнобильські програми. Також визначено будівельників ядерних сховищ у Чорнобилі.

Чорнобильська АЕС
УНІАН
Чорнобильська АЕС.
Європейський банк реконструкції та розвитку виділив Україні 368 мільйонів євро на грантовій основі на реалізацію чорнобильських програм.

Відповідну угоду підписали голова МНС України Нестор Шуфрич і директор департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак. 

Кошти будуть направлені на будівництво нового об'єкта "Укриття" над 4 енергоблоком ЧАЕС, а також на введення в експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів і на завершення будівництва нового сховища відпрацьованого ядерного палива. 

Рішення про виділення цих коштів було прийнято 17-18 липня Асамблеєю донорів Чорнобильського фонду "Укриття" і Асамблеєю донорів рахунку ядерної безпеки. 

Раніше Асамблея донорів Чорнобильського фонду дозволила Україні підписати контракти на 490 мільйонів євро з консорціумом NOVARKA (Франція) на будівництво конфайнмента над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. 

Асамблея надала дозволи на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС, на виділення 7 мільйонів євро для завершення будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів і ін.

У цілому асамблея затвердила фінансування чорнобильських програм у розмірі близько 1 мільярда доларів.

Асамблея донорів рахунку ядерної безпеки на засіданні 18 липня схвалила договір України з американською компанією Holtec International на завершення будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива -2 (ССВЯП-2) для Чорнобильської атомної електростанції за 200 мільйонів євро.

Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська атомна електростанція" проводить роботи зі зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворенню об'єкта "Укриття" над зруйнованим 4-м енергоблоком в екологічно безпечний об'єкт.

У березні 2006 року Кабінет Міністрів схвалив загальнонаціональну програму зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: