Україна отримала від МВФ 3,3 мільярди доларів

МВФ нарешті перерахував Україні кошти третього траншу кредиту.

Україна отримала кошти третього траншу у рамках кредиту МВФ за стабілізаційною програмою stand-by. Про це повідомив керівник Мінфіну Ігор Уманський сьогодні журналістам у Кабінеті міністрів. "Кошти надійшли ще в п'ятницю, 31 липня", - відзначив Уманський.

Нагадаємо, 29 липня виконавча рада МВФ схвалила перерахування Україні третього кредитного траншу у розмірі 3,3 млрд доларів у рамках дворічної програми резервного кредитування (stand-by) на 16,4 млрд доларів. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, склала 10,9 млрд доларів.

Як повідомляв раніше Уманський, надання третього траншу кредиту МВФ дозволить Україні не розхитувати внутрішній валютний ринок, а також спростити стерилізацію надмірної ліквідності гривні. "Цей транш, згідно з рішенням МВФ, буде спрямований на погашення дефіциту державного бюджету, в першу чергу – на забезпечення наших зовнішніх зобов'язань. З урахуванням того, що ресурс приходить у валюті, це дозволить забезпечити зобов'язання і не виходити додатково на ринок, не створювати там напругу. А також дозволить уряду допомогти Національному банку в стерилізації надмірної ліквідності гривні, тим самим заспокоївши ті настрої, які є зараз на валютному ринку", - сказав виконувач обов’язків міністра фінансів.

У листопаді минулого року МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд доларів. Тоді ж Фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд доларів. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд доларів був отриманий 14 травня 2009 року.

Читайте також:

Україна розрахується за газ грошима МВФ

Ющенко розкритикував уряд за кредит МВФ

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

МВФ дасть Україні наступний транш кредиту на 2 місяці раніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: