Україна отримала від Росії частину компенсації через забруднення нафтопроводу "Дружба"

Дата публікації
Перегляди
5274
Україна отримала від Росії частину компенсації через забруднення нафтопроводу "Дружба"

Associated Press

Це дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні.

АТ "Укртранснафта" отримала від ПАТ "Транснефть" частину компенсації у розмірі понад 2,3 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу "Дружба". Це зокрема вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні.

Про це у середу, 31 липня, повідомляє НАК "Нафтогаз України" у своєму Facebook.

Розмір компенсації визначається в рамках додаткової угоди до чинного договору на транзит та залежить від періоду резервування ПАТ "Транснефть" потужностей української нафтотранспортної системи, до якої потрапила нафта із підвищеним вмістом хлорорганіки.

Нагадаємо, "Белнефтехим" заявив, що вимагатиме від російської "Транснафти" компенсації за експорт неякісного нафти. Там кажуть про можливі збитки в десятки мільйонів доларів через постачання неякісної нафти з боку Росії.

Білорусь тоді призупинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії. Це відбувалося на тлі відмови Москви підтримати пропозицію Мінська про збільшення майже на чверть тарифу на транзит територією Білорусі. Також зазначимо, що "Укртранснафта" припинила прокачування нафти до західних кордонів.