Україна отримає 200 мільйонів євро кредиту на оновлення громадського транспорту в 20 містах

Кошти виділить Європейський інвестиційний банк.

У 20 українських містах оновлять та відремонтують громадський транспорт. 200 млн євро виділить Європейський інвестиційний банк.

Відповідну угоду підписали сьогодні, 11 листопада. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"Документ закладає підґрунтя для підтримки органів місцевого самоврядування та комунальних транспортних підприємств у питаннях залучення пільгових кредитних коштів на оновлення парку трамваїв, тролейбусів, автобусів, вагонів метрополітену, будівництва нових та реконструкції наявних трамвайних і тролейбусних ліній, тягових підстанції тощо. Реалізація проекту дасть змогу покращити якість надання населенню послуг з перевезення та забезпечити стабільне функціонування і подальший розвиток міського пасажирського транспорту", – ідеться в повідомленні.

Пасажирський транспорт, зокрема, оновлять у Києві, Білій Церкві на Київщині, Івано-Франківську, Кременчуці на Полтавщині, Луцьку, Львові, Одесі, Сумах, Тернополі, Харкові та Чернігові.

Фінансування планують здійснити за рахунок залучених кредитних коштів ЄІБ під державні гарантії обсягом 200 млн євро, строком до 22 років з пільговим періодом до п'яти років. Джерелом співфінансування проекту будуть залучені кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, кошти місцевих бюджетів і кінцевих бенефіціарів.

Європейський інвестиційний банк планує фінансувати проект 15 траншами протягом п'яти років.

Кредити повертатимуть із коштів місцевих бюджетів, адже комунальні транспортні підприємства перебувають у їхньому підпорядкуванні.

Співпрацю з ЄІБ Україна розпочала 2004-го року – підписали угоди за 13 проектами на загальну суму 2 млрд 947,54 млн євро.

Нагадаємо, ще півтора року тому йшлося про виділення 300 млн євро кредиту на оновлення транспорту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: