Україна отримає кредит від ЄС, коли подорожчає газ для населення

Голова ЄБРР розповів, що Україні не слід чекати кредиту на 4 млрд дол. на ГТС, поки газ будуть надавати клієнтам за заниженою ціною.

Томас Міров
AFP
Томас Міров
Голова Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Міров вважає, що Україні необхідно підняти ціни на газ для населення, щоб отримати 4 млрд доларів кредиту для модернізації газотранспортної системи від ЄС.

"Україна важлива для стабільності Східної Європи. Але вона не має в своєму розпорядженні достатніх фінансових коштів, щоб оплачувати власний імпорт газу за узгодженими цінами, а український енергетичний сектор не реструктуризований і не модернізований, хоча це було надзвичайно необхідно", - заявив Міров.

Понад 80% російського газу для Західної Європи поставляється через Україну. Єврокомісія запросила всіх учасників за стіл, щоб знайти рішення, повідомив він і додав, що ЄБРР готовий допомогти за умови, якщо Україна проявить свою готовність до реформ.

Під ними Міров розуміє дві речі. "По-перше, Україна віддає газ своїм власним клієнтам за заниженою ціною, тому кожного разу тут структурно виникає новий дефіцит. І друге: до сьогоднішнього дня ніхто не знає точно, скільки газу на якому кінці подається і скільки газу для якої мети на іншому кінці відбирається", - пояснив голова ЄБРР.

Також він додав, що наша держава викликає особливе занепокоєння в ЄС серед країн, що знаходяться за межами Євросоюзу.

Як повідомлялося, Національна комісія регулювання електроенергетики України підвищила тарифи для населення на газ на 20% з 1 вересня 2009 року.А також з 1 жовтня 2009 р. НКРЕ підвищила тарифи на 20% граничних рівнів цін на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання.

Нагадаємо, що за останніми даними ЄБРР Україна знаходиться в четвірці країн, де слід очікувати найбільш глибоку рецесію в 2009 році. Разом з нашою державою падіння економіки передбачають у Росії, Румунії, Туреччині. У названих країнах ВВП за підсумками поточного року може знизитися на 4-15%.

Читайте також:

Хто більше за усіх постраждав від кризи

ЄБРР помістив Україну в четвірку держав з найбільшим падінням економіки

Суд знову підвищив комунальні тарифи в Києві

Російський газ для України подешевшає на чверть
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: