Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна отримає новий великий кредит від Євросоюзу – Порошенко

Нова програма макрофінансової допомоги почне діяти від початку 2018-го.

Євросоюз готовий надати Україні протягом 2018-2019 років нову макрофінансову допомогу. За різними оцінками, вона може становити до 1,8 млрд євро. Офіційно суму поки не називають.

Про це під час брифінгу в столиці Бельгії Брюсселі повідомив президент України Петро Порошенко, передає УНІАН.

"Ми домовились про те, що наступного тижня Єврокомісія випустить комюніке про дуже амбітний проект макрофінансової допомоги (для України) на 2018-2019 роки. Три транші, такий самий обсяг (нинішня програма - 1,8 млрд євро). Причому починаємо працювати від січня 2018 року" - заявив Порошенко.

Він сказав, що ця програма кредитування стане своєрідним мотиватором для України активніше впроваджувати реформи.

"У нас є домовленість не розголошувати цифри, але приблизно йдеться про ті самі обсяги, що і третій транш (чинної програми макрофінансової допомоги, 600 млн євро). У нас були дуже інтенсивні в ці дні переговори і вчора ввечері, і сьогодні, і вони завершилися цим результатом. Я вважаю його достатньо класним", - резюмував президент.

Макрофінансова допомога для України

Наступного тижня Єврокомісія оголосить про дуже амбітний проект макрофінансової допомоги Україні на 2018-2019 роки. Три транші таким самим обсягом. І працювати починаємо вже з січня 2018 року. Це - мотивація для України продовжувати реформи.

Опубліковано Петром Порошенком 24 листопад 2017 р.

Раніше голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі в інтерв’ю "Європейській правді" заявив, що Україна втратить можливість отримати останній транш чинної програми макрофінансової допомоги від Євросоюзу в 600 млн євро, якщо найближчим часом не виконає низку вимог. Мінгареллі пояснив, що лишилися чотири вимоги, які Україна не виконала: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній. Посол ЄС наголосив, що для виконання цих умов існує крайній термін, "і він спливає у найближчі кілька днів".

Нагадаємо, у квітні 2014 року ЄС, який є одним із найбільших кредиторів та донорів України, заявив про готовність надати фінансову допомогу загальним обсягом 11 млрд євро: 1,6 млрд євро - кредити, 1,4 млрд євро - гранти, 5 млрд євро від Європейського банку реконструкції та розвитку і 3 млрд євро від Європейського інвестиційного банку. В рамках кредитної програми Україна отримала загалом 600 млн євро.

2015-го року ЄС запропонував новий пакет кредитної допомоги обсягом 1,8 млрд євро. У рамках цієї програми Україна вже отримала 600 млн євро. Однак виділення наступних кредитних траншів було призупинено до моменту прийняття Верховною Радою необхідних законопроектів, що стосуються скасування заборони на експорт лісу-кругляка, а також підтримки переселенців.

2016-го кредитних траншів від ЄС Україна не отримувала. Умову Євросоюзу про зняття заборони на експорт лісу для отримання макрофінансової допомоги було озвучено в другій половині 2016-го. На думку європейської сторони, прагнення української влади заборонити експорт і таким чином встановити контроль за вирубкою лісу та продажем деревини, не увінчалося успіхом. Представництво ЄС стверджувало, що неконтрольоване вивезення деревини триває, але держава не отримує від цього жодних прямих доходів. Більш того, безконтрольна вирубка також не припиняється, що має серйозні екологічні наслідки для України. У зв'язку з цим у ЄС пропонували скасувати заборону на експорт деревини як таку, що не виконала своєї прямої функції, запровадити ефективний контроль за продажем деревини, а також виробити стратегію відновлення лісів. При цьому в Представництві ЄС обіцяли надати всю необхідну для цього допомогу.

На початку лютого 2017 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що ЄС виділить Україні 600 млн євро і без прийняття закону про зняття експортної заборони - досить зареєструвати законопроект у парламенті. У квітні 2017-го Євросоюз надав Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції