Україна отримає від МВФ ще 2 млрд доларів

МВФ 28 серпня розподілить між країнами-акціонерами спеціальні права запозичення у розмірі 251 млрд доларів.

Рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила розподіл спеціальних прав запозичення (SDR), згідно з яким Україна отримає 1,309 млрд SDR (2,04 млрд доларів).

Як відзначається в прес-релізі МВФ, це дозволить підтримати міжнародні резерви країн-акціонерів і забезпечить додаткову ліквідність світової економіки.

Згідно з ним, розподіл 161,18 млрд SDR (251 млрд доларів) відбудеться 28 серпня, з яких на долю України припадає 1,017 млрд SDR (1,585 млрд доларів).

Потім, 9 вересня відбудеться спеціальне розподіл ще 21,45 млрд SDR (33,4 млрд доларів) Між країнами-акціонерами МВФ, які вступили до фонду після 1981 року і ніколи не отримували SDR. Серед таких країн, і Україна, що дозволить їй отримати додатково 0,29 млрд SDR (0,456 млрд доларів).

Спеціальний розподіл SDR стал можливий після того, як це рішення було підтримано США. Пропозиція про спеціальний розподіл було висунута ще у вересні 1997 року, але для його реалізації потрібно 85% голосів.

Однак США, які мають майже 17% голосів у МВФ, до недавнього часу пропозицію не підтримували.

Всі SDR розподіляються між акціонерами відповідно до розміру їх квот. Кожна країна в ході загального розподілу зможе збільшити наявну кількість SDR приблизно на 74,13%.

МВФ створив SDR у 1969 році в якості активу, в якому країни-члени фонду могли б тримати частину своїх міжнародних резервів. Однак після колапсу Бреттон-Вудської системи та переходу основних світових валют на плаваючі курси основна роль SDR була зведена до використання в якості одиниці розрахунків МВФ з іншими міжнародними організаціями.

Вартість SDR визначається на основі кошика 4 світових валют - долара США, євро, фунта стерлінгів і японської ієни.

Читайте також:

Світовий банк надасть Україні 400 млн доларів

Кредит Європи не допоможе Україні погасити газові борги

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

Байден виділив для України 120 млн дол. на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: