Україна перегляне умови свого членства в СОТ

Уряд протягом 30 днів планує подати заявку в секретаріат СОТ про початок консультацій стосовно умов свого членства в організації.

Україна має намір цього року почати переговори про перегляд умов свого членства в СОТ.

Для цього уряд протягом 30 днів має подати заявку в секретаріат СОТ про початок консультацій із зацікавленими країнами про зміну торгових мит. Юристи зазначають, що уряд повинен бути готовим до того, що інші члени СОТ висунуть завищені умови в обмін на згоду переглянути митні ставки, пише Комерсант-Україна.

У четвер, 8 вересня, у розпорядженні видання опинилася копія листа прем'єр-міністра Миколи Азарова главі Українського союзу промисловців і підприємців, народному депутату Анатолію Кінаху, в якому зазначається, що в уряді планують до кінця року ініціювати переговори про зміну тарифних зобов'язань України, взятих при вступі у СОТ.

Документ є відповіддю на звернення народного депутата про те, що Україні слід скористатися таким правом відповідно до ст. XXVIII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі СОТ. Згідно з цією статтею, члени організації мають право ініціювати переговори про перегляд митних ставок на черговий трирічний термін, який настане з 2012 року.

Азаров у листі зазначає, що процедура резервування такого перегляду не вимагає попередніх переговорів з іншими членами СОТ. Водночас, такі переговори повинні "базуватися на економічному і політичному аналізі наслідків підвищення ввізних ставок з урахуванням компенсаційних заходів, яких вимагатимуть від України країни-члени СОТ".

Анатолій Кінах не уточнив, за якими саме товарними групами пропонується переглянути митні ставки. Його основна вимога - встигнути почати переговори.

"Якщо ми не подамо таку заявку до кінця року, ми втратимо це право ще на три роки, - заявив він. - При цьому паралельно необхідно почати консультації з виробниками та експертами, визначивши список товарних груп, за якими нам необхідний перегляд ввізних мит".

За словами депутата, до таких груп можна віднести продукцію авто- і авіабудування, легкої промисловості, а також низку продуктів харчування.

Слід зазначити, що в четвер з проханням почати переговори із СОТ про перегляд митних ставок до уряду звернулися представники Федерації роботодавців, а також низки галузевих асоціацій. Вони запропонували підвищити імпортні мита на свинину, цукор-сирець, фосфорні добрива, легкові автомобілі.

Нагадаємо, 16 квітня 2008 року, тодішній президент Віктор Ющенко підписав Закон України "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі".

Членство України в СОТ передбачає сплату щорічного членського внеску. Окрім цього, Україна також зробила одноразовий внесок до робочого фонду СОТ.

Читайте також:

Українська економіка застрягла на рівні африканських країн

В Україні прискорилась інфляція

Forbes визнав економіку України однією із найгірших у світі

Україна зайняла передостаннє місце в "Рейтингу прогресу"

Українська економіка повністю залежить від кредитних коштів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: