Україна переходить на американське вугілля

Компанія Ахметова задля економії вже привезла пробну партію вугілля зі США. Її прикладу збирається наслідувати Союз промисловців Донбасу.

Українські фірми через брак вугілля почали імпортувати цю сировину зі США, де вугілля більш дешеве, ніж у сусідній Польщі, та якісніше за вітчизняне.

За прогнозами експертів, до 2010 року дефіцит вугілля в Україні досягне 6 млн тонн, а до кінця цього року треба буде закупити 400 тисяч тонн вугілля.

Група компаній "Метінвест", підконтрольна Рінату Ахметову, в серпні-жовтні вже імпортувала близько 140 тисяч тонн коксуючого вугілля з американської шахти United Coal Company (UCC).

До кінця року імпортує ще 200 тисяч тонн. За вугіллям до США звернувся і Союз промисловців Донбасу.

На думку експертів, імпорт зі США для компанії вигідніший, ніж використання української сировини. Як пише Rzeczpospolita, вугілля зі США набагато дешевше, оскільки видобувається методом відкритої виробки. Це також дозволяє задіювати менше людей на шахтах. У сусідній Польщі це набагато дорожче, оскільки застосовується метод глибинного видобутку в небезпечних умовах.

Фахівці запевняють, що американське вугілля краще українського за хімічними якостями. З американської сировини можна отримати якісніший кокс, що дозволяє зменшити витрати продукту. У свою чергу це знижує собівартість кінцевого продукту – чавуну.

Раніше українські металурги заповнювали дефіцит коксуючого вугілля за рахунок імпорту з Росії, але останнім часом і на російському ринку доступ до сировини став достатньо обмеженим. Росіяни вважають за краще експортувати вугілля до Китаю, де ціни вищі, ніж в Україні.

Поки що обсяги імпорту американського вугілля "Метінвестом" обмежені пропускною спроможністю українських портів. Зараз в Україні діє тільки один вугільний термінал в порту "Південний".

Читайте також:

На Донбасі за кожен мільйон тонн вугілля гинуть 4 шахтарі

ЄС виділив Україні 9 мільйонів євро на вугільну галузь

Уряд збирається закрити всі глибокі шахти в Україні

З початку року українська промисловість впала на 30%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: