Україна перерахує борг перед RosUkrEnergo

У Мінпаливенерго наполягають на тому, що в 2009 році за нього вже було заплачено 1,7 млрд доларів і з урахуванням різниці вартості компанія повинна повернути лише 5,2 млрд кубометрів.

Мінпаливенерго веде переговори про перерахунок боргу "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo у розмірі 12,1 млрд кубометрів газу.

У міністерстві наполягають на тому, що в 2009 році за нього вже було заплачено 1,7 млрд доларів і з урахуванням різниці вартості компанія повинна повернути лише 5,2 млрд кубометрів. Зараз, коли "Газпром" і "Нафтогаз" ведуть переговори про злиття, сторони швидше за все знайдуть компроміс, впевнені експерти.

Керівництво Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" ведуть переговори з "Газпромом" і RosUkrEnergo (RUE) про способи виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду про повернення 12 млрд кубометрів газу, розповіло високопоставлене джерело видання в міністерстві. "За цей газ вже було заплачено 1,7 млрд доларів. Їх можна врахувати як 6,8 млрд кубометрів за нинішніми цінами. Тоді доведеться повертати менше, - розповів співбесідник .- Або хай нам повернуть гроші, тоді ми повернемо газ". За словами джерела, переговори, що почалися минулого тижня, будуть продовжені, повідомляє "Комерсант-Україна".

Як пише видання, в "Газпромі" і RUE в неофіційних бесідах факт ведення переговорів підтверджують. "Наша мета - зробити так, щоб інтереси всіх сторін були враховані і газ був повернутий", - говорить джерело газети в RUE. Високопоставлене джерело в "Газпромі" уточнює, що зараз обговорюються декілька можливих схем повернення коштів НАК.

Нагадаємо, конфлікт за спірні 11 млрд кубометрів виник після підписання 22 січня 2009 року прем'єр-міністром Юлією Тимошенко угод з "Газпромом" про закупівлі російського газу. Тоді "Газпром" переуступив "Нафтогазу" право вимагати від RUE 1,7 млрд доларів у вигляді фінансових коштів або у вигляді 11 млрд кубометрів газу (по 154 доларів за тисячу кубометрів). Пізніше, посилаючись на це право, "Нафтогаз" продав газ "Газпрому", а той знову - НАК. Це дало можливість розмитнити газ і почати його продаж в Україні. У минулому році RUE подала позов до Стокгольмського арбітражного суду, зажадавши повернути 11 млрд кубометрів газу або відшкодувати його вартість. На початку червня цього року стокгольмський арбітраж зобов'язав "Нафтогаз" повернути RUE 12,1 млрд кубометрів газу з урахуванням пені.

Якщо зробити це зараз, в України виникнуть проблеми в опалювальному сезоні, вважає член комітету Верховної ради з питань ПЕК Олександр Гудима. "А 5,2 млрд кубометрів можна повернути безболісно, тим більше якщо вдасться домовитися про повернення протягом, наприклад, півроку", - стверджує він. Юридично у RUE немає шансів забрати газ без підтвердження рішення Стокгольмського суду на території України, відзначає керуючий партнер Astapov Lawyers Андрій Астапов: "Тому для компаній краще знайти компроміс".

Начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн нагадує, що зараз "Газпром" веде переговори про злиття з "Нафтогазом", тому сторони не зацікавлені в погіршенні взаємин.

23 липня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що переговори щодо об'єднання активів "Нафтогазу" і "Газпрому" тривають. "Процес злиття і поглинання, створення нових об'єднань характерний для сьогоднішньої глобальної економіки, - зазначив прем'єр .- Коли дві компанії, які мають спільні ринки і інтереси, розглядають можливість посилення своїх позицій - це нормальний економічний процес".

Читайте також:

СБУ заарештує ще одного підозрюваного у справі RUE

Бойко: гроші від подорожчання газу підуть на збільшення видобутку

Філарет закликав звільнити з-під варти фігурантів "справи RosUkrEnergo"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: