Україна підвищить ціни на газ для населення на вимогу МВФ - глава "Нафтогазу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підвищення вартості буде поступовим.

Заради отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду уряд погодився на його вимогу щодо підвищення вартості газу для населення. Щоправда, воно буде поступовим і ціна сягне рівня імпортного паритету до 2020 року.

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"Є попередній компроміс, якого уряд досяг (із МВФ). Темпи зараз обговорюються", - зазначив Коболєв.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, ніби ціни спочатку хочуть підвищити на 23,5-25%. Коболєв каже, що не впевнений, що саме ці цифри будуть на першому етапі підвищення вартості.

Нині кубометр газу для населення коштує 6,9579 грн. У майбутньому його вартість становитиме стільки ж, як і для промисловості (нині - 12,2-13,3 грн за кубометр).

Нагадаємо, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже майже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Тепер справа - за переглядом цьогорічного бюджету, ухваленням кошторису на наступний рік, встановленням ринкової ціни на газ для населення (підвищення має відбутися від 1 жовтня). Нацбанк сподівається, що вже до кінця осені МВФ виділить країні близько 2 млрд доларів кредиту.

ВідеоУрядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

Найближчим часом ціна на газ для населення все ж таки зросте - Ігор Насалик. Про те, коли і на скільки, міністр енергетики не уточнив. Нині тривають перемови урядовців з місією МВФ. За прогнозами експертів, вартість газу може підскочити від 20% до 60%. Підвищення цін на газ для населення до рівня ринкових є однією з ключових умов Міжнародного валютного фонду для продовження програми допомоги Україні. 

Урядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції