Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна після чотирьох років перерви відновила імпорт електроенергії з Росії

Цей факт підтвердили оператори ринку в обох країнах.

У перший день жовтня Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з Російської Федерації. За даними НЕК "Укренерго", імпорт за рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ "Юнайтед Енерджі".

Зі слів керівника енергетичного комітету у Верховній Раді Андрія Геруса, електрика продавалася на ринку "на добу вперед", що передбачено редакцією профільного закону зразка 2017 року.

Відновлення постачання світла до України підтвердив і російський оператор експорту та імпорту електроенергії – компанія "Интер РАО". "Ми підтверджуємо відновлення поставок, вони ведуться в пілотному режимі і тільки за передоплатою", - заявив її представник.

Востаннє комерційний імпорт російської електроенергії до України здійснювався в 2015 році згідно договору для подальшої її передачі в окупований Крим. Після цього мали місце лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою енергосистеми України з енергосистемами суміжних країн, що враховується контрактами ДП "Енергоринок".

У серпні повідомлялося, що національна енергетична компанія "Укренерго" звернулася до міжнародного арбітражу ООН, щоб відсудити у РФ відшкодування за втрачені активи компанії під час анексії Криму. Позов базується на угоді про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією від 1998 року.

Відео НКРЕКП знизила вартість тарифів на електрику для підприємств

Засідання проходило під акомпанемент протесту металургів. Питання винесли на самий початок засідання. Спочатку заслухали клопотання від підприємців, потім виступив директор "Укренерго". Він підтвердив, що така можливість у його компанії є. За рішення було проголосовано одностайно.    

НКРЕКП знизила вартість тарифів на електрику для підприємств

Залиште свій коментар

Вибір редакції