Україна після коронавірусу. Влада просить додаткові гроші в МВФ, а Кабмін розробляє програму економічного розвитку

Дата публікації
Перегляди
3375
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна після коронавірусу. Влада просить додаткові гроші в МВФ, а Кабмін розробляє програму економічного розвитку

Фото: УНІАН

Уряд також розраховує на підтримку європейських партнерів.

Україна може отримати додаткові кошти від Міжнародного валютного фонду – задля недопущення активного поширення нового коронавірусу COVID-19 та підтримки економіки.

З цього питання, а також щодо нового основного кредиту, президент України Володимир Зеленський мав телефонну розмову з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

Зокрема, сторони обговорили фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу. Зеленський розповів Георгієвій про стан справ у країні та заходи, вжиті для запобігання поширенню COVID-19, повідомляє пресслужба глави держави.

Вони також обговорили розширення програми співпраці України з МВФ для підтримки подальших реформ в Україні та подолання викликів, що стоять перед економікою у зв’язку з поширенням коронавірусу, а також кроки щодо імплементації цієї програми.

"Ми обговорили збільшення суми підтримки України з боку Фонду в час великих викликів для економіки, пов’язаних зі світовою пандемією. Україна свідома, що сьогодні потрібно діяти активно та швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії та пов’язаних з нею обмежень на економіку й добробут громадян", – сказав Зеленський.

Сторони також домовилися координувати спільні дії щодо розширення програм підтримки України міжнародними партнерами, зокрема щодо збільшення їхнього обсягу.

"Я мала дуже конструктивну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, висловила нашу підтримку Україні, оскільки країна стоїть перед величезними викликами, викликаними COVID-19", - написала згодом Георгієва в Twitter.

Голова правління Нацбанку України Яків Смолій написав у Twitter про підтримку України з боку МВФ.

"Україна активно опрацьовує з МВФ можливе отримання фінансування в межах програм для підтримки країн, які зазнають втрат від коронавірусу. Маємо підтримку МВФ та надію на швидкі результати перемовин", - зазначив Смолій.

На кредит від МВФ розраховує і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Уряд веде переговори з європейськими партнерами щодо підтримки малого та середнього бізнесу, який постраждає від поширення коронавірусу. Ми домовляємося з МВФ, кошти якого допоможуть суттєво підтримати українську економіку. Розробляється програма дій уряду, в якій будуть прописані шляхи підтримки бізнесу. І один з наших пріоритетів – підтримка тих, хто втратить роботу", - сказав Шмигаль у відеозверненні.

Прем'єр закликав бізнес максимально перейти на дистанційний режим роботи, де це можливо, або тимчасово призупинити роботу й дотримуватися карантинних вимог.

"Уряд спільно з найкращими спеціалістами, науковцями, експертами, представниками бізнесу сьогодні вже розробляє програму економічного розвитку країни після епідемії коронавірусу", - уточнив Шмигаль.

Наступна публікація