Україна планує повністю відмовитись від російського газу

Головним завданням української енергетики є повний перехід на енергоресурси вітчизняного виробництва.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що головним завданням вітчизняної енергетики є забезпечення економіки власними енергетичними ресурсами в повному об'ємі.

Таким чином, чиновник поставив під сумнів питання енергозалежності України від Росії. Відмітимо, що НАК "Нафтогаз" залишається одним з найбільших покупців енергоресурсів у "Газпрому".

Міністр нагадав, що сьогодні в Україні реалізується ряд програм, спрямованих на зменшення залежності від імпортних енергоносіїв. В той же час, впродовж п'яти років планується збільшення власного видобутку газу.

"Ми маємо власну програму, яка спрямована ​​на збільшення видобутку газу, - ми вже придбали одну платформу бурову, і зараз оголосили про тендер на другу платформу - і почнемо реальний видобуток газу і нафти в Чорному морі", - підкреслив міністр.

Бойко вважає, що багатообіцяючою є і програма видобутку сланцевого газу. Він також підкреслив, що Україна реалізовуватиме проекти по розвитку альтернативної енергетики.

"У нас є свої відповідні програми: вітроенергетика, мала гідроенергетика та інші галузі. Ми, може, трохи відстаємо від Європи, але швидко її наздоженемо, - вважає Бойко. - Завдання нашої енергетики - забезпечення економіки своїми енергоресурсами в повному об'ємі".

Нагадаємо, вже у наступному, 2012 році Україна закупить російського газу на третину менше, ніж у 2011 році.

При цьому варто відзначити, якщо Україна скоротить закупівлі російського газу, їй доведеться оплатити це паливо і ще заплатити штраф в розмірі до 300% від його вартості.

Читайте також:

У наступному році Україна закупить на третину менше газу у Росії

Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: