Україна платитиме за російський газ кредитом МВФ

Україна може взяти в МВФ кредит для розрахунків за доргий російський газ.

Україна може звернутися до МВФ за кредитом, якщо Росія значно підвищить ціну на газ, сказав прем'єр-міністр Микола Азаров.

В той же час, глава уряду додав, що наразі у Києва немає потреби в кредиті фонду.

"Але якщо такі проблеми з'являться, у нас є діюча угода з МВФ. Ми звернемося в раду директорів з проханням надати стабілізаційний кредит, який піде на валютний рахунок Національного банку, передусім, для підтримки стабільності національної валюти", - сказав Азаров.

При цьому прем'єр заявив, що "ми оцінюємо... (кредит) порядку 1 - 2 млрд дол. максимум. Зростання цін на газ приведе до того, що ми почнемо платити більше і більше, і це зменшить наші валютні запаси".

Нагадаємо, що Київ вже більше року безрезультатно переконує Москву в необхідності перегляду газових угод 2009 року між українським держхолдингом "Нафтогаз" і "Газпромом", по яких ціна на газ для України безпосередньо залежить від цін на нафту і нафтопродукти, а базова ставка - одна з найвищих в Європі.

Як повідомлялося, в понеділок, 6 червня, глава російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер сказав, що компанія не готова переглядати газові угоди з Україною.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Нагадаємо, що міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко під час вчорашньої зустрічі запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Бойко запропонував переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як відомо, у першому кварталі ціна на російський газ для України складала близько 264 доларів, а в другому майже досягла відмітки в 296 доларів за тисячу кубометрів. Прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає, що оптимальна для української економіки ціна на російський газ складає 200 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Азаров шукає альтернативу російському газу

Бойко висунув Росії газовий ультиматум

Росія не змінить ціну на газ для України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

ВідеоАзаров про нові кредити від МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: