Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна побила історичний рекорд з експорту яблук

Чверть експорту йде до Євросоюзу.

Україна в листопаді 2018 року побила рекорд з експорту яблук, продавши за кордон 8 тисяч тонн за місяць.

Про це повідомляє EastFruit.

Таким чином, експорт яблук з України зріс на 55% порівняно з листопадом 2017 року, а порівняно з жовтнем 2018 - у 2,8 раза. 

"Україна вперше в історії експортувала за місяць більше 8 тисяч тонн яблука, якщо не брати до уваги лише українське яблуко. І хоча, як і раніше, значний обсяг експорту яблука з України, близько 51%, призначається для реекспорту до Росії, про що свідчать поставки в Білорусь і Молдову, зростання експорту в інших напрямках вражає", - сказав керівник Української плодоовочевої асоціації Федір Рибалко.

Серед країн Євросоюзу, куди продали близько чверті всього експорту, найбільше купувала Болгарія. На цю країну припала майже половина експорту в ЄС,. 27% експорту поїхали до Швеції. Половина яблук, які продає Євросоюзу Україна - органічне яблуко для пюре, соків та концентрату. 

Також зріс експорт то країн Сходу. Якщо не брати до уваги промислове яблуко, то частка Близького Сходу в експорту становить 14%. До Гонконгу, Шрі-Ланки, Сингапуру, Малайзії та Індонезії продали 3% від експорту десертного яблука. 

Нагадаємо, напередодні новорічних свят Україна почала імпортувати буряк з Польщі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції