Україна почала переговори про вільну торгівлю з Європою

Представники України та Європейської асоціації вільної торгівлі почали готувати офіційну угоду.

Україна та Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) у Києві почали офіційні переговори про створення зони вільної торгівлі.

На першому етапі переговорів сторони планують обговорити структуру, основні принципи та сферу застосування майбутньої угоди про вільну торгівлю, проблеми торгівлі промисловою та сільськогосподарською продукцією, послугами, питання інвестування і прав інтелектуальної власності.

Країни ЄАВТ запропонували Україні почати переговори про створення зони вільної торгівлі ще у серпні 2007 року. Угода з асоціацією необхідна Україні в рамках створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

До Європейської асоціації вільної торгівлі, створеної у 1960 році, входять Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн. Три країни організації, крім Швейцарії, є частиною внутрішнього ринку ЄС.

Нагадаємо, зараз найбільшими торговельними партнерами України є Росія, Німеччина та Польща.

Так, минулого року товарообіг України з найбільшим торговельним партнером у світі, РФ, склав 35 мільярдів доларів. Обсяг торгівлі з Німеччиною склав близько 9 мільярдів доларів, із Польщею - 6,6 мільярда доларів.

Читайте також:

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн гривень

Українська економіка впала на 8% в четвертому кварталі 2008 року

Україна найбільше торгує з Росією, Німеччиною та Польщею

Показники світової торгівлі впадуть на рекордні 9%

ВідеоУкраїна почала переговори про вільну торгівлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: