Україна почала підготовку до реформи газового ринку

Україна планує до 2012 року привести нормативно-правову базу, що регламентує ринок газу, у відповідність з вимогами Євросоюзу.

Кабінет міністрів України дав доручення Міненерго та НКРЕ до кінця року прийняти усі необхідні документи для реформування газового ринку.

Так, до 1 січня 2012 року нормативно-правова база, що регламентує ринок газу, має бути приведена у відповідність з вимогами Євросоюзу. Зокрема, законодавство, що регулює діяльність НАК "Нафтогаз України", має бути приведене у відповідність з директивою Євросоюзу N2003/55 від 26 червня 2003 року. Вона передбачає розділення функцій видобутку, транспортування і реалізації газу і створення для цього юридично і фінансово незалежних компаній, пише Комерсант-Україна.

У документі також обговорюється можливість доступу третіх сторін до газопроводів і газосховищ, створення незалежного державного регулюючого органу в газовій галузі, продаж газу за ринковими цінами і створення умов для конкуренції на внутрішньому ринку.

За даними джерел видання, таким чином уряд намагається створити умови для залучення кредитів європейських фінансових структур на модернізацію ГТС.

Нагадаємо, що раніше у "Нафтогазу" виникли складнощі з фінансуванням першого етапу модернізації ГТС. Структурами Єврокомісії розпочатий аналіз виконання Україною закону про реформування ринку природного газу, прийнятого минулого року. Залежно від його результатів консорціум міжнародних банків зможе повернутися до питання про виділення кредитів.

Як повідомлялось, у липні поточного року "Нафтогаз" замовив у американської експертно-аналітичної компанії IHS CERA експертну оцінку ринку газу України.

Одним із завдань дослідження є напрацювання рекомендацій щодо оптимізації нормативно-правової бази у газовому секторі для залучення інвестицій у виробництво природного газу з традиційних і нетрадиційних джерел.

Читайте також:

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

Європейські банки виділили на модернізацію української ГТС 300 мільйонів доларів

Американці перевірять український ринок газу

У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: