Україна почала понаднормово споживати російський газ

У грудні Україна збільшила обсяги споживання російського газу, повідомили в "Газпромі". Разом із тим, в РФ упевнені, що Україна не матиме проблем з оплатою блакитного палива.

У грудні Україна збільшила обсяги відбору російського газу, що було зумовлене погодними та економічними причинами.

Про це повідомив глава російського "Газпрому" Олексій Міллер. "Останній місяць Україна веде відбір газу навіть більше планових обсягів на грудень", - сказав він.

Причиною цього Міллер назвав похолодання. Крім того, він нагадав, що з 1 січня 2010 року Україна буде платити за російський газ європейську ціну, тоді як за поточний рік Київ оплачує російський газ на рівні 80% від європейської вартості.

Разом із тим, Міллер висловив упевненість, що в грудні Україна не матиме проблем із оплатою російського газу. "Я зроблю припущення, що Новий рік співробітники "Газпрому" будуть зустрічати вдома", - сказав керівник російського монополіста.

Він зауважив, що діють довгострокові контракти на транзит і поставку газу, і єдиним актуальним питанням назвав вчасну оплату Києвом блакитного палива.

"У нас немає сьогодні підстав припускати, що щось критичне може трапитися в оплаті російського газу за грудень", - сказав глава "Газпрому".

Втім, він додав. що це може статися на початку наступного року, адже розрахунковою датою для України є 7 січня.

Нагадаємо, протягом усього року Україна вчасно оплачувала поставки російського газу. З іншого боку, компанія "Нафтогаз Україна" протягом всього року відчувала серйозні фінансові проблеми.

На початку грудня президент Віктор Ющенко висловив побоювання, що Україна втратить контроль над "Нафтогазом" через його величезні борги та бюджетну дірку. Втім, з боку уряду всі ці побоювання було категорично спростовано.

Напередодні російські урядовці висловили упевненість в тому, що цього року не варто очікувати на нову "газову війну" та проблеми із поставками російського газу до Європи.

Читайте також:

Росія обіцяє, що нової газової війни з Україною не буде

Газ для населення подорожчає вдвічі

Ющенко: "Нафтогаз" віддадуть за борги Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: