Україна почала приймати венесуельську нафту для Білорусі

25 квітня до причалу N1 нафтогавані Одеського морського торгового порту поставлений танкер Sea Star з 80 тис. т нафти призначенням на Мозирьський нафтопереробний завод.

Україна почала приймати венесуельську нафту для Білорусі, повідомила сьогодні, 28 квітня, прес-служба Міністерства транспорту і зв'язку України.

Зокрема, ще 25 квітня до причалу N1 нафтогавані Одеського морського торгового порту поставлений танкер Sea Star (довжина - 249 м, прапор - Мальта) з 80 тис. т нафти призначенням на Мозирьський нафтопереробний завод (Республіка Білорусь).

"Зараз рентабельність варіанту транспортування нафти для Білорусі через Одеський порт і далі залізницею вантажоодержувачеві розраховується економістами. У разі сприятливого завершення експерименту вантажопотік може складати до 4 млн тон в рік (згідно з домовленостями двох країн)", - сказано в повідомленні.

Тим часом, начальник порту Микола Павлюк підтвердив, що транспортування транзитної нафти на Білорусь для Одеського порту не є проблемним. За його словами, життєздатність маршруту більше залежить від синхронізації роботи нафтобаз, які надають місткості, і наявність достатньої кількості залізничних цистерн.

Як повідомляється, закінчення вивантаження першої партії нафти з Венесуели закінчилося 27 квітня.

Нагадаємо, що українсько-білоруська міжурядова комісія з економічного співробітництва на засіданні 15 квітня в Києві доручила пропрацювати варіант транспортування венесуельської нафти.

Як повідомлялося, Білорусь має намір імпортувати нафту з Венесуели через суперечки з Росією навколо мита при постачаннях російської нафтосировини.

Читайте також:

Лукашенко втік від Путіна до Венесуели

"Нафтогаз" почав видобувати нафту в Єгипті

Американцям дозволили рити українські надра в пошуках газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: