Яценюк вимагає від єврочиновників зупинити "Північний потік-2"

Він заявив, що цей проект має бути не просто переглянутий.

Україна подала позов до Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо "Північного потоку-2". Про це йдеться у повідомленні "Урядового порталу".

"Цей проект має бути не просто переглянутий, а припинений", - заявив голова уряду Арсеній Яценюк, сьогодні, 1 лютого, під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ і європейських питань Словаччини Мирославом Лайчаком.

"Ми переконані, що цей проект не має нічого спільного з економікою – це повністю політичний проект. Ми звертаємося до Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Європейської Комісії розпочати розслідування, припинити цей антиєвропейський, антиукраїнський, антисловацький, антипольський проект, не дозволити Росії переграти нас, і щоб створити справді прозорий і конкурентний європейський газовий ринок", - зазначив Яценюк.

Він підкреслив, що разом із прем'єром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам та світовому співтовариству, що цей проект має бути не просто переглянутий, а фактично припинений".

Він висловив вдячність за внесок Словаччини у справу забезпечення постачання газу до України.

"Якщо ми будемо об'єднаними і говорити єдиними голосом, ми переможемо в цій боротьбі", - сказав Яценюк.

ВідеоЄвропа проти газопроводу в обхід України

Проект "Північний потік - 2" передбачає будівництво двох ниток морського газопроводу сукупною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. 4 вересня 2015 року "Газпром", BASF, E.ON, ENERGIE, OMV і Shell підписали угоду акціонерів зі створення цієї системи. 27 жовтня у Росії почали будувати 970-кілометровий газопровід "Ухта-Торжок-2", який є частиною "Північного потоку-2". Завдяки цій трубі Росія хоче постачати газ до Європи в обхід України.

У листопаді прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив стурбованість будівництвом нового газопроводу. "Якщо Росія і деякі західні компанії побудують "Північний потік-2", це позбавить Україну $ 2 млрд прибутку, Словаччину - $ 0,8 млрд прибутку, Польщу – $ 0,4 млрд. І це позбавить Європейський союз реальної енергетичної незалежності", - зазначив він.

У грудні ще більш жорстку оцінку проектові дав президент Петро Порошенко. Він заявив, що "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці ЄС і України. Україна запропонувала європейським партнерам у рамках ведення єдиної енергетичної політики провести жорстку експертизу проекту російського газопроводу "Північний потік-2", а також заблокувати його, оскільки він є антиєвропейським і антиукраїнським.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: