Україна погасить борги за газ

Україна має намір погасити борги перед "Газпромом" вже до 1 листопада поточного року. Про це в Москві домовився міністр Юрій Бойко.

Юрій Бойко
УНІАН
Юрій Бойко після заяв "Газпрому" про мільярдний борг України поїхав до Москви.
Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і міністр палива та енергетики України Юрій Бойко домовилися в середу на зустрічі в Москві про погашення українською стороною боргу в 1,3 мільярда доларів до 1 листопада.

Про це повідомила прес-служба "Газпрому".
 
"На зустрічі досягнута домовленість, що діючий уряд України візьме під контроль вирішення вказаної проблеми з метою погашення заборгованості до 1 листопада поточного року", - йдеться в повідомленні.

Раніше Бойко відбув до Москви для переговорів із російським газовим монополістом щодо погашення боргу за поставлений в Україну природний газ. 

Найближчим часом і прем'єр-міністр України Віктор Янукович має намір відвідати Москву для вирішення питань щодо поставок газу в Україну. Про це він сказав, відкриваючи засідання уряду в середу. 

За його словами, у вівторок саме він дав доручення віце-прем’єрові з ПЕК Володимиру Бойку відвідати Москву і провести переговори щодо газового питання. "Мабуть, я пораджуся з президентом і, скоріше за все, найближчим часом я поїду вирішувати це питання", - сказав він. 

Янукович також наполіг на тому, що уряд і надалі вестиме роботу "для того, щоб зберегти і ціни, і динаміку відносин у цьому питанні з партнерами".

Разом з тим, із позитивною характеристикою "Газпрому" виступили представники Єврокомісії, які заявили, що не бачать підстав для сумнівів у надійності цієї компанії як постачальника газу.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заявив на прес-конференції представник Єврокомісії Ферран Тарраделлас Еспуні, коментуючи оприлюднену “Газпромом” заяву щодо можливості зменшення постачання газу в Європу через борги України.

“Якщо згадати ситуацію 2005 року, то треба зазначити, що сьогодні “Газпром” завчасно поінформував про свої наміри. Звичайно, ситуація 2005 року була поганою для репутації “Газпрому”, однак є 30-річна історія стабільного постачання газу. Тому, я думаю, “Газпром” залишається стабільним і надійним постачальником”, - сказав він.

Представник Єврокомісії зазначив, що на сьогодні існує комерційний конфлікт між двома сторонами – українською та російською, за яким Єврокомісія уважно стежить. При цьому, додав він, Єврокомісія не має ніяких коментарів щодо збігу у часі парламентських виборів в Україні та попередженням “Газпрому” про можливе скорочення постачань.

Відповідаючи на запитання щодо солідарності з Україною в питанні енергетичної політики і можливості допомогти Україні оплатити борги перед Росією, Тарраделлас Еспуні зазначив, що, на сьогодні ЄС проводить з Україною енергетичний діалог і підписав Меморандум про співпрацю в енергетичній сфері, виконує ряд спільних проектів, таких, як наприклад, будівництво метрологічного центру в Боярці, однак, скоріше за все, не зможе допомогти Україні вирішити питання боргу.

“Я маю сумніви, я, звичайно, маю все перевірити, але я маю сумніви в тому, що в цьому механізмі співпраці існує якійсь вихід, який дав би можливість Європі сплатити борги України”, - сказав він.

Як відомо, спільне підприємство "Укргаз-Енерго" підтвердило наявність заборгованості перед компанією "РосУкрЕнерго" за поставлений природний газ. "Газпром" має намір скоротити поставки природного газу до України в разі непогашення 1,3 млрд. боргу компанії "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом" за поставлений газ.

Цього року Україна не закуповує природний газ російського походження, маючи домовленості з Узбекистаном про поставки через ексклюзивного постачальника компанію "РосУкрЕнерго" 7 млрд. куб. м газу за рік і з Казахстаном - про поставки 8,5 млрд. куб. м газу за рік, а також з Туркменістаном - про поставки 42,5 млрд. куб. м газу за рік. 

На кордоні України й Росії газ у "РосУкрЕнерго" купує спільне підприємство "Укргаз-Енерго" і продає його промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ й бюджетної сфери. 

"РосУкрЕнерго" закуповує весь газ у "Газпрому". 50% "РосУкрЕнерго" належать "Газпромові", 45% - Дмитру Фірташу, 5% - Івану Фурсину.

По 50% "Укргаз-Енерго" володіють "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго".

Раніше голова правління "Нафтогазу України" Євген Бакулін заявляв про 2,5 млрд. гривень боргу перед спільним підприємством "Укргаз-Енерго" за поставлений газ.

Також перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров заявляв, що вважає завищеною суму боргу України перед "Газпромом". 

ВідеоРосія заявляє про борг за газ

ВідеоГазові переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: