Україна погасить борги за газ

Україна має намір погасити борги перед "Газпромом" вже до 1 листопада поточного року. Про це в Москві домовився міністр Юрій Бойко.

Юрій Бойко
УНІАН
Юрій Бойко після заяв "Газпрому" про мільярдний борг України поїхав до Москви.
Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і міністр палива та енергетики України Юрій Бойко домовилися в середу на зустрічі в Москві про погашення українською стороною боргу в 1,3 мільярда доларів до 1 листопада.

Про це повідомила прес-служба "Газпрому".
 
"На зустрічі досягнута домовленість, що діючий уряд України візьме під контроль вирішення вказаної проблеми з метою погашення заборгованості до 1 листопада поточного року", - йдеться в повідомленні.

Раніше Бойко відбув до Москви для переговорів із російським газовим монополістом щодо погашення боргу за поставлений в Україну природний газ. 

Найближчим часом і прем'єр-міністр України Віктор Янукович має намір відвідати Москву для вирішення питань щодо поставок газу в Україну. Про це він сказав, відкриваючи засідання уряду в середу. 

За його словами, у вівторок саме він дав доручення віце-прем’єрові з ПЕК Володимиру Бойку відвідати Москву і провести переговори щодо газового питання. "Мабуть, я пораджуся з президентом і, скоріше за все, найближчим часом я поїду вирішувати це питання", - сказав він. 

Янукович також наполіг на тому, що уряд і надалі вестиме роботу "для того, щоб зберегти і ціни, і динаміку відносин у цьому питанні з партнерами".

Разом з тим, із позитивною характеристикою "Газпрому" виступили представники Єврокомісії, які заявили, що не бачать підстав для сумнівів у надійності цієї компанії як постачальника газу.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заявив на прес-конференції представник Єврокомісії Ферран Тарраделлас Еспуні, коментуючи оприлюднену “Газпромом” заяву щодо можливості зменшення постачання газу в Європу через борги України.

“Якщо згадати ситуацію 2005 року, то треба зазначити, що сьогодні “Газпром” завчасно поінформував про свої наміри. Звичайно, ситуація 2005 року була поганою для репутації “Газпрому”, однак є 30-річна історія стабільного постачання газу. Тому, я думаю, “Газпром” залишається стабільним і надійним постачальником”, - сказав він.

Представник Єврокомісії зазначив, що на сьогодні існує комерційний конфлікт між двома сторонами – українською та російською, за яким Єврокомісія уважно стежить. При цьому, додав він, Єврокомісія не має ніяких коментарів щодо збігу у часі парламентських виборів в Україні та попередженням “Газпрому” про можливе скорочення постачань.

Відповідаючи на запитання щодо солідарності з Україною в питанні енергетичної політики і можливості допомогти Україні оплатити борги перед Росією, Тарраделлас Еспуні зазначив, що, на сьогодні ЄС проводить з Україною енергетичний діалог і підписав Меморандум про співпрацю в енергетичній сфері, виконує ряд спільних проектів, таких, як наприклад, будівництво метрологічного центру в Боярці, однак, скоріше за все, не зможе допомогти Україні вирішити питання боргу.

“Я маю сумніви, я, звичайно, маю все перевірити, але я маю сумніви в тому, що в цьому механізмі співпраці існує якійсь вихід, який дав би можливість Європі сплатити борги України”, - сказав він.

Як відомо, спільне підприємство "Укргаз-Енерго" підтвердило наявність заборгованості перед компанією "РосУкрЕнерго" за поставлений природний газ. "Газпром" має намір скоротити поставки природного газу до України в разі непогашення 1,3 млрд. боргу компанії "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом" за поставлений газ.

Цього року Україна не закуповує природний газ російського походження, маючи домовленості з Узбекистаном про поставки через ексклюзивного постачальника компанію "РосУкрЕнерго" 7 млрд. куб. м газу за рік і з Казахстаном - про поставки 8,5 млрд. куб. м газу за рік, а також з Туркменістаном - про поставки 42,5 млрд. куб. м газу за рік. 

На кордоні України й Росії газ у "РосУкрЕнерго" купує спільне підприємство "Укргаз-Енерго" і продає його промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ й бюджетної сфери. 

"РосУкрЕнерго" закуповує весь газ у "Газпрому". 50% "РосУкрЕнерго" належать "Газпромові", 45% - Дмитру Фірташу, 5% - Івану Фурсину.

По 50% "Укргаз-Енерго" володіють "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго".

Раніше голова правління "Нафтогазу України" Євген Бакулін заявляв про 2,5 млрд. гривень боргу перед спільним підприємством "Укргаз-Енерго" за поставлений газ.

Також перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров заявляв, що вважає завищеною суму боргу України перед "Газпромом". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: