Україна покращила показники у світовому рейтингу економічної свободи, але досі пасе задніх

Україна покращила показники у світовому рейтингу економічної свободи, але досі пасе задніх

Фото: Національний банк України

Індекс економічної свободи розраховується на базі 42 показників.

У світовому рейтингу економічної свободи, який складає Fraser Institute, Україна цього року посіла 134 місце серед 162 країн. Це на 15 позицій краще, ніж було торік.

Про це у Facebook повідомив голова ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Індекс економічної свободи розраховується на базі 42 показників, які об'єднуються в кілька розширених категорій - розмір урядової участі в економіці, якість правової системи і захисту прав власності, доступ до надійної валюти, рівень свободи в міжнародній торгівлі, якість і ліберальність регулювання кредитування, праця та бізнес.

"Найбільш серйозні позитивні зміни у нашій країни відзначені в категорії "доступ до надійної валюти". Тобто, поліпшення позицій України відбулося в основному внаслідок ухвалення закону "Про валюту і валютні операції". За іншими показниками позитивна динаміка хоч і спостерігається, але незначна. Поки Україна продовжує перебувати в групі країн з низьким рівнем економічної свободи, в компанії Білорусі, Зімбабве, Іраку, Ірану, Пакистану (ці держави є аутсайдерами у рейтингах політичних свобод)", - зазначив Данилишин.

Перші місця в рейтингу, як і раніше, посідають Гонконг і Сингапур. Далі - Нова Зеландія, Швейцарія, Ірландія, США, Грузія, Маврикій, Велика Британія, Австралія та Канада (останні дві країни поділили 10 місце).

Два головних завдання України В кінці вересня був опублікований світовий індекс економічної свободи за 2018 рік,...

Опубліковано Богданом Данилишиним Понеділок, 1 жовтня 2018 р.

"Які завдання є пріоритетними для України просто зараз? Мені видаються два головні завдання - вистояти у військовому протистоянні з Росією і підвищити конкурентоспроможність української економіки шляхом високотехнологічної реіндустріалізації. Не маючи конкурентоспроможної економіки, ми не зможемо перемогти у війні з Росією - в сучасному світі військова сила держави залежить від розвиненості її промисловості, від наявності високотехнологічних виробництв - цивільної та військової продукції. Сучасні технології, інновації та виробництво продукції з високою часткою доданої вартості в Україні навряд чи з'являться завдяки тільки дерегулюванню і демонополізації економіки, які безпосередньо асоціюються з рівнем свободи. Так, необхідно прагнути до поліпшення позицій нашої країни в різних рейтингах економічної свободи, але це не повинно бути самоціллю в той момент, коли найважливішим є збереження української державності", - зазначив Данилишин.

Тим часом президент Петро Порошенко запевняє, що Україна демонструє найкращі темпи зростання серед ринків, що розвиваються. Зростання економіки відбувається десятий квартал поспіль.

Повʼязані теми:

Наступна публікація