Україна пообіцяла МВФ підвищити ціни на газ з 1 жовтня

Газ для населення в Україні все-таки подорожчає. Але не з вересня, а з жовтня - уряд та МВФ домовилися.

Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися, що ціни на газ для населення буде підвищено з 1 жовтня.

"Розрив програми (співпраці України та фонду – прим. ред.) нереальний, оскільки місія МВФ домовилася про підвищення цін на газ з 1 жовтня 2009 року", - повідомив представник Нацбанку Сергій Круглик.

Раніше повідомлялося, що Україна має підвищити ціни на газ для населення з 1 вересня. Таку умову виділення наступного траншу кредиту поставила перед Києвом місія МВФ, адже, на думку західних експертів, сучасні ціни на газ для населення "економічно необґрунтовані".

Камбін спочатку довго заперечував наявність подібної домовленості, але врешті уряду довелося визнати необхідність цього непопулярного (особливо враховуючи прийдешні президентські вибори) кроку. При цьому прем'єр Юлія Тимошенко обіцяла, що в 2009 році ціна на газ для населення підвищуватися не буде.

31 серпня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Національного форуму профспілок України, в якому було оскаржено постанову про затвердження цін на природний газ, який використовується для потреб населення. Підвищення ціни з 1 вересня не відбулося. Але, вочевидь, це врятувало споживачів ненадовго.

Читайте також:

Підвищення цін на газ для населення визнали незаконним

Україна отримає кредит від ЄС, коли подорожчає газ для населення

НКРЕ вивчає підвищення цін на газ за дорученням Ющенка

Тимошенко не підвищить ціни на газ для населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: