Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна посилила охорону газотранспортної системи через спір із Росією

ГТС охороняє в тому числі Національна гвардія.

"Нафтогаз України" посилив охорону об'єктів газотранспортної системи, у тому числі й силами Національної гвардії. Це відбулося на тлі спору із російським "Газпромом".

Про це під час прес-конференції в Києві повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає "Громадське".

"Зараз всі об'єкти критичної інфраструктури посилено охороняються, в тому числі Національною гвардією України", — сказав Вітренко.

Він нагадав випадок у Туркменістані, коли під час конфлікту з "Газпромом" у країні сталися вибухи на газопроводах.

Також "Нафтогаз" закриє своє представництво в Москві - єдине в Росії.

ВідеоРозірванням договору з "Нафтогазом" Москва довела, що здатна грати проти себе

"Газпром" заявив, що збирається розірвати контракт із "Нафтогазом" на постачання та транзит газу. Всі зайві витрати в "Нафтогазі" збираються ретельно перелічити і виставити рахунок Москві. Поки що продавати свій газ Росії ніде.

Розірванням договору з "Нафтогазом" Москва довела, що здатна грати проти себе

Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між "Нафтогазом" і "Газпромом". Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу.

Проте вже 1 березня "Газпром" скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу "Нафтогаз" за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в "Газпрому" 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати".

Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

5 березня "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" офіційне повідомлення про початок розірвання контрактів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції