Україна позичить у Європи ще півмільярда євро

В уряді сподіваються, що до кінця року Єврокомісія ухвалить рішення про надання макрофінансової допомоги Україні.

Уряд України звернувся до європейських владних інститутів з проханням про надання фінансової допомоги. Про це повідомив віце-прем'єр Григорій Немиря.

"Це стандартний інструмент, передбачений Маастріхтськими угодами. І є прецеденти, коли частина цієї допомоги прямувала до бюджету. Адже ми говоримо поки що про вірогідність такої допомоги. Вона може складати від 200 до 600 млн євро. Але було б передчасно зараз говорити як про об'єми, так і інші конкретні параметри такої допомоги", - сказав віце-прем'єр.

За його словами, зараз ведуться консультації і не виключено, що до кінця року Єврокомісія ухвалить рішення про надання макрофінансової допомоги Україні. "Це інструмент, який знаходиться в розпорядженні ЄК. Щоб це відбулося, нам потрібне відповідне рішення Європейської ради і Ради міністрів фінансів ЄС. Але також, для того, щоб ця допомога була здійснена, необхідною умовою є продовження співпраці України з МВФ", - підкреслив Немиря.

Необхідність отримання такої допомоги віце-прем'єр пояснив тим, що, наприклад, країни Східної Європи, долаючи наслідки кризи, спираються не тільки на допомогу МВФ, але і Євросоюзу. "Якщо подивитися на розміри програми МВФ, то у випадку з Україною - це 16,4 млрд доларів, маленька Угорщина має 15,6 млрд доларів, а Румунія - більше 17 млрд доларів. Це лише кошти МВФ! Отже, з цієї точки зору, якщо подивитися, як Україна справляється з кризою в співвідношенні з отриманими коштами, наші показники достатньо непогані", - резюмував Немиря.

Нагадаємо, раніше Немиря заявляв, що Кабінет міністрів зацікавлений у збільшенні об'ємів залучення фінансових ресурсів міжнародних фінансових інституцій для зменшення негативного впливу світової фінансової кризи і продовження фінансування проектів розвитку інфраструктури, оскільки саме вони мають високу рентабельність і забезпечують значний внесок в економічне зростання.

Читайте також:

СП зізнався, що Україна банально дурить МВФ

Тимошенко до кінця року візьме ще один великий кредит

МВФ планує виділити Україні четвертий транш 15 листопада

Місія МВФ прибула в Україну вирішувати долю чергового кредиту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: