Україна представила ЄС і Росії альтернативу "Південному потоку"

Два українські газопроводи - "Союз" і "Ананьєв-Ізмаїл" - передбачається протягнути до Туреччини і потім з'єднати з газотранспортною системою ЄС.

Газ
AFP
Україна представила ЄС і Росії альтернативу "Південному потоку"
Уряд України представив Росії і Євросоюзу проект, який може стати альтернативою газопроводу "Південний потік".

Згідно з проектом, два українські газопроводи - "Союз" і "Ананьєв-Ізмаїл" - передбачається протягнути до Туреччини і потім з'єднати з газотранспортною системою ЄС. Реалізувати проект можуть Україна, Росія і ЄС на паритетних засадах.

Як вважає українська влада, завдяки новому газопроводу Росія може відмовитися від будівництва "Південного потоку" по дну Чорного моря на Балкани. Крім того, за передачу російській стороні долі у своїх газопроводах Україна розраховує отримати одне з газових родовищ в Росії, імовірно, одна з ділянок в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Нагадаємо, основна мета будівництва "Південного потоку" - забезпечити постачання російського газу в Європу без участі посередників, у тому числі України, через яку транзитом в ЄС йде 80 відсотків газового експорту з Росії. Очікується, що газопровід пропускною спроможністю 47-63 мільярди кубометрів газу в рік буде завершено до 2013 року.

2 липня президент України Віктор Янукович вже пропонував Росії спільно з ЄС побудувати на українській території додатковий газопровід. На думку Януковича, цей проект зміг би забезпечити постачання додаткових об'ємів газу в Європу.

За допомогою газопроводу "Союз" здійснюються постачання газу з Оренбурга в Угорщину, Чехословаччину і Німеччину. "Ананьєв-Ізмаїл" забезпечує транзит російського палива до Греції, Македонії, Болгарії і Туреччини.

Читайте також:

Газогін в обхід України дотягнули до Європи

Янукович запропонував Росії разом будувати нові газогони

Азаров: Росія засумнівалась у необхідності газогону в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: